Οπαδοί της Ρεάλ έφυγαν από το γήπεδο στο 0-1 (vid)

Πανηγύριζαν έξω από το «Μπερναμπέου»

Ορισμένοι οπαδοί της Ρεάλ Μαδρίτης μετάνιωσαν για την απόφασή τους να εγκαταλείψουν τις θέσεις τους, στις εξέδρες του "Σαντιάγκο Μπερναμπέου", και να αποχωρήσουν, πριν από το σφύριγμα της λήξης του ημιτελικού με τη Μάντσεστερ Σίτι.

Πριν συμπληρωθεί το 90ο λεπτό και με την αγγλική ομάδα να έχει σκορ πρόκρισης, 0-1 χάρη στο γκολ του Μάχρεζ, μερίδα οπαδών της Ρεάλ ξεκίνησε να φεύγει από το γήπεδο.

Όμως, λίγα λεπτά αργότερα, το μετάνιωσαν, ακούγοντας τους πανηγυρισμούς μέσα από το γηπέδο, για τα γκολ του Ροντρίγκο, που έστειλαν το ματς στην παράταση. Έτσι, άρχισαν να τρέχουν για να επιστρέψουν στις εξέδρες, για να γιορτάσουν έπειτα όλοι μαζί το γκολ του Μπενζεμά και την πρόκριση στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ στο Παρίσι.