Νέο «κάζο» για την Ρεάλ Μαδρίτης! (vid)

Υποτάχθηκε στην Αλαβές με τραγική εμφάνιση!

Ήττα-σοκ για τη Ρεάλ Μαδρίτης, 1-2 εντός έδρας από την Αλαβές, με την ομάδα του Ζιντάν να παρουσιάζει τραγική εικόνα. Δοκάρι στο 96' ο Ίσκο!

Δεν λέει να σηκώσει κεφάλι η Ρεάλ Μαδρίτης, που τα έκανε όλα… στραβά στο εντός έδρας παιχνίδι με την Αλαβές και υπέστη ήττα-σοκ (1-2)!

Η ομάδα του Ζιντάν πλήρωσε τις πολλές και σημαντικές απουσίες της, ενόσω παρέμεινε δίχως νίκη σε 3ο διαδοχικό ματς πρωταθλήματος (0-1-2)!

Από την άλλη, οι Βάσκοι διεύρυναν το αήττητο σερί τους (2-3-0), ενώ μετά την Μπαρτσελόνα έκοψαν βαθμούς και από τη «βασίλισσα».

Η αναμέτρηση ξεκίνησε ιδανικά για τους φιλοξενούμενους, που κέρδισαν πέναλτι στο 5’, σε μια φάση που ο Νάτσο έκανε χέρι στην περιοχή. Την «εσχάτη των ποινών» εκτέλεσε εύστοχα ο Λούκας Πέρεθ, που έγραψε το 0-1.

Από ‘κει και πέρα, οι Μαδριλένοι ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, όμως δεν είχαν τον τρόπο να διασπάσουν την καλά οργανωμένη άμυνα της Αλαβές, η οποία ήταν άκρως επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις.

Μάλιστα, η ομάδα του Ματσίν κατάφερε να φτάσει στο 0-2 στο 49’, με τον Κουρτουά να κάνει τραγικό λάθος και να «σερβίρει» στον Χοσέλου, ο οποίος πλάσαρε σωστά σε κενή εστία.

Ο Ζιντάν έκανε και τις 5 του αλλαγές πριν τα μέσα της επανάληψης, όμως το άναρχο στιλ ανάπτυξης δεν άλλαξε. Ο Κασεμίρο σε φάση διαρκείας μετά από εκτέλεση κόρνερ, μείωσε σε 1-2 (86’), ο Ίσκο στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι, όμως η Ρεάλ Μαδρίτης δεν μπόρεσε να αποφύγει άλλη μία οδυνηρή ήττα που την φέρνει στο -6 από την κορυφή.