Κασάνο: «Αν υπήρχε θεός του ποδοσφαίρου, θα ήταν ο Ρονάλντο»

Αποκάλυψε μια ιστορία με πρωταγωνιστή τον Βραζιλιάνο

Το «φαινόμενο» ή πιο απλά ο Ρονάλντο είναι σίγουρα από τους κορυφαίους ποδοσφαιριστές της ιστορίας! Ο Βραζιλιάνος είχε χαρακτηριστικά επιθετικού που… έκαναν κάθε τερματοφύλακα και κάθε αμυντικό να τα χάνει!

Ο πρώην άσος της Ρεάλ Μαδρίτης μπορούμε να πούμε πως ήταν ο.. Μέσι και ο Κριστιάνο της εποχής του. Όλοι είχαν και έχουν να πουν καλά λόγια για την ποιότητα του και το ταλέντο του. Ο Αντόνιο Κασάνο είναι ένας από αυτούς.

Ο Ιταλός βετεράνος πλέον, αποκάλυψε μια πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία με πρωταγωνιστή τον Ρονάλντο. Μάλιστα τόνισε πως αν έπρεπε να πει πως υπάρχει “θεός” του ποδοσφαίρου, τότε αυτός θα ήταν ο Βραζιλιάνος!

Ο Κασάνο αποκάλυψε μια “τρελή” ιστορία από την κοινή καριέρα των δύο στην Ρεάλ Μαδρίτης!
«Θυμάμαι ήταν ένα ματς και χάναμε με 1-0 στο ημίχρονο. Τότε στα αποδυτήρια ο προπονητής μας είπε πως θα βγει εκτός ο Ρονάλντο και θα περάσει ο Φαν Νιστελρόι με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

«Αλλά τότε ο Ρονάλντο πετάχτηκε και είπε στον κόουτς,” Όχι, θα με βγάλεις μετά από 15 λεπτά, αν δεν έχει σκοράρει δύο γκολ”. Αυτά είπε», ανέφερε.

«Δεκαπέντε λεπτά αργότερα κερδίζαμε με 2-1 και τα δύο γκολ τα είχε βάλει ο Ρονάλντο. Έτσι και έγινε. Αν έλεγα πως υπάρχει “θεός” του ποδοσφαίρου, τότε αυτός θα ήταν σίγουρα ο Ρονάλντο», τόνισε χαρακτηριστικά.