Γκέλα με το καλημέρα για τη Ρεάλ! (vid)

Ισοπαλία στην έδρα της Σοσιεδάδ

Ποδαρικό με το αριστερά για τη Ρεάλ, που κόλλησε στο 0-0 στην έδρα της Σοσιεδάδ. Κακή εμφάνιση από την ομάδα του Ζιντάν που δεν έπεισε σε κανένα σημείο πως μπορεί να πάρει το παιχνίδι.

Κακό ματς στο πρώτο ημίωρο, με τη Ρεάλ να ζητά πέναλτι για χέρι του Αϊχέν στο 37’ που σωστά δεν πήρε ενώ στο 38’ και στο 40’, ο Μπενζεμά σπατάλησε δυο μεγάλες ευκαιρίες. Ωστόσο τη μεγαλύτερη ευκαιρία του ημίχρονου την είχε η Σοσιεδάδ στο 43ο λεπτό. Αρχικά ο Κουρτουά απέκρουσε εντυπωσιακά με το πόδι το πλασέ του Ισάκ, ενώ ο Σουηδός έκανε νέο σουτ στην εξέλιξη της φάσης αλλά αυτή τη φορά αστόχησε.

Όπως τελείωσε το πρώτο μέρος, έτσι ξεκίνησε και το δεύτερο. Με μεγάλη φάση για τη Σοσιεδάδ. Στο 47’ ο Ογιαρθάμπαλ άνοιξε αριστερά στον Μπαρενετσέα, που πλάσαρε με τη μία αλλά είδε την μπάλα να περνά ελάχιστα έξω από τα δοκάρια του Κουρτουά και στο  55’ ο Ρεμίρο μπλόκαρε δύσκολα με διπλή προσπάθεια το σουτ του Καρβαχάλ.

Στο 62ο λεπτό ο Μπενζεμά έπιασε όμορφο σουτ από τα όρια της περιοχής αλλά ο Ρεμίρο έπεσε και απομάκρυνε και στο 63’ μπήκε στο ματς ο θρύλος του ισπανικού ποδοσφαίρου, Νταβίντ Σίλβα.

Στο 69’ ο Ρεμίρο είπε όχι και σε σουτ του Κρόος και αυτή ήταν και η τελευταία φάση στο ματς.

ΣΟΣΙΕΔΑΔ: Ρεμίρο, Ελουστόνδο, Αϊχέν Μουνιόθ, Μερίνο, Λε Νορμάν, Γοροσαμπέλ, Γκεβάρα (88’ Ούρκο Γκονζάλες), Πόρτου, Ογιαρθάμπαλ (74’ Γιανουζάι), Μπαρενετσέα (74’ Μαπουτίστα), Ισάκ (63’ Νταβίντ Σίλβα)

ΡΕΑΛ: Κουρτουά, Ράμος, Καρβαχάλ, Βαράν, Μεντί, Μόντριτς (70’ Βαλβέρδε), Κρόος, Όντεγκααρντ (70’ Κασεμίρο), Μπενζεμά, Ροδρίγο (70’ Μάρβιν), Βινίσιους (90’ Αρίμπας).

Πηγή: aek365.org