Πέρασε από το «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» και βλέπει Ευρώπη η Βιγιαρεάλ

Πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, η Βιγιαρεάλ πήρε σπουδαία νίκη (0-2) στην έδρα της Μπέτις

Σπουδαίο «διπλό» για τη Βιγιαρεάλ, η οποία αποχώρησε με το υπέρ της 2-0 από την έδρα της Μπέτις, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της La Liga.

Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο για «κίτρινα υποβρύχια», τα οποία άνοιξαν το σκορ με την κεφαλιά του Πάου Τόρες στο 41', με τον Καπουέ να διαμορφώνει το τελικό 0-2 με μακρινή φαλτσαριστή σουτάρα στο 83'. Με του μυαλό στο Κύπελλο η Μπέτις (παίζει την προσεχή Τετάρτη τον πρώτο ημιτελικό με τη Ράγιο Βαγιεκάνο), η οποία προσπάθησε αρκετά στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς όμως να καταφέρει κάτι.

Έτσι, η Βιγιαρεάλ ανέβηκε στην 6η θέση (35β.), στο -3 από την τετράδα και στο -5 από την 3η Μπέτις.