Μπλόκο της Βαγιεκάνο στη Σεβίλλη!

Έμεινε στο 1-1 με την Βαγιεκάνο η Σεβίλλη

Στο 1-1 κόλλησαν Ράγιο Βαγιεκάνο και Σεβίλλη και ουσιαστικά έχασαν και οι δύο. Η Σεβίλλη βρίσκεται μόλις πέντε βαθμούς από τη ζώνη του υποβιβασμού και με ματς παραπάνω από Βαλένθια και Χετάφε ενώ η Ράγιο ίσως βρεθεί εκτός ευρωπαϊκών θέσεων.

Στο 1ο μόλις λεπτό ο Μπόνο είπε όχι σε σουτ του Καμέγιο ενώ στο 29’ ο Σούσο έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα άλλαξε πορεία μετά από κόντρα στον Βαλεντίν και κατέληξε στα δίχτυα της Ράγιο για το 0-1.

Στο 34’ o Κατένα παραλίγο να πετύχει αυτογκόλ και δύο λεπτά μετά ο Μοντιέλ αστόχησε με κεφαλιά από κοντά.

Στο 54ο λεπτό μετά από γύρισμα του Μπάλιου ο Καμέγιο έχασε απίθανη ευκαιρία εξ επαφής ενώ στο 65’ μετά από κόρνερ ο Λεζέν ισοφάρισε σε 1-1 με κεφαλιά.

Στο 68ο λεπτό ο Ντιμιτριέβσκι νίκησε τον Χιλ ενώ στο 73’ ο Φραν Γκαρσία πρόλαβε σωτήρια τον Οκάμπος και στο 80’ το σουτ του Ίσι έξυσε τα δοκάρια του Μπόνο. Στο 88’ και στο 89’ ακυρώθηκαν τα γκολ των Εν Νεσιρί και Ντε Τομάς και στο 90+6' ο Μπόνο έβγαλε δύσκολα το διαγώνιο σουτ του Άλβαρο Γκαρσία από αριστερά.

ΡΑΓΙΟ: Ντιμιτριέβσκι, Φραν Γκαρσία, Μπάλιου, Λεζέν, Κατέα, Κομεσάνια (88' Σις), Άλβαρο Γκαρσία, Βαλεντίν, Ίσι Παλαθόν (88' Φαλκάο), Τρέχο (66’ Ντε Τομάς), Καμέγιο (78’ Ουνάι Λόπεθ)

ΣΕΒΙΛΛΗ: Μπόνο, Τέλες, Ακούνια, Μοντιέλ (62’ Χιλ), Νιανζού, Φερνάντο, Οκάμπος (76’ Εν Νεσιρί), Σούσο (81’ Λαμέλα), Τόρες, Γκέιγ, Μιρ (46’ Νάβας).