Σοκ για την Μπαρτσελόνα στο «Αλφόνθι Πέρεθ» (vid)

Ηττήθηκε από τη Χετάφε η ομάδα του Κούμαν

Ήττα με κάτω τα χέρια γνώρισε η Μπαρτσελόνα με 1-0 στην έδρα της Χετάφε.

Στο 10’ και στο 14’ τα σουτ των Νιόμ και Γκριεζμάν πέρασαν λίγο έξω και στο 18’ ο Μέσι είχε δοκάρι. Στο 30’ και στο 31’ η Μπαρτσελόνα απείλησε με τους Λενγκλέ και Γκριεζμάν και στο 35’ ακυρώθηκε γκολ τω Καταλανών.

Στο 54ο λεπτό η Χετάφε κέρδισε πέναλτι και ο Μάτα έκανε το 1-0 από τα 11 μέτρα, ενώ στο 63’ η Μπαρτσελόνα απείλησε με τον Πικέ και στο 83’ η Χετάφε είχε δοκάρι με τον Ερνάντες. Ο ίδιος έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 86ο λεπτό και στο 90+6' η Μπαρτσελόνα είχε δοκάρι με τον Τρινκάο.

ΧΕΤΑΦΕ: Σορία, Νιόμ, Ντζενέ, Σουάρεθ, Καμπάκο, Ολιβέρα, Κουκουρέγια, Μακσίμοβιτς, Αραμπάρι, Ερνάντες, Μάτα (70’ Ουνάλ)

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Νέτο, Σέρχι Ρομπέρτο (86’ Πουτς), Λενγκλέ, Πικέ, Ντεστ, Ντε Γιονγκ (80’ Μπρέυγουεϊτ), Μπούσκετς, Πέδρι (61’ Φάτι), Μέσι, Ντεμπελέ (61’ Κοουτίνιο), Γκριεζμάν (80’ Τρινκάο).