Κούμαν: «Προτίμησα να δω Γιουβέντους-Μίλαν, όχι Ρεάλ-Σεβίλλη»

Ο Ολλανδός προπονητής της Μπαρτσελόνα εξήγησε γιατί επέλεξε να δει το ντέρμπι της Serie A

Ο Ρόναλντ Κούμαν… δεν άντεξε να δει πάνω από 20 λεπτά από τον αγώνα της Ρεάλ Μαδρίτης με την Σεβίλλη.

Μετά το 0-0 της ομάδας του με την Ατλέτικο, το πλεονέκτημα για το πρωτάθλημα θα περνούσε στα χέρια της Ρεάλ εφ’ όσον κέρδιζε τους Σεβιγιάννους. Ωστόσο, όχι μόνο δεν τα κατάφερε, αλλά έφυγε και ευχαριστημένη από την αναμέτρηση ισοφαρίζοντας σε 2-2 στις καθυστερήσεις. Όλα αυτά όμως ο προπονητής της Μπαρτσελόνα δεν τα είδε καθώς του προκαλούσε… νευρικότητα η εξέλιξη του αγώνα. Ετσι, μετά το 20ο λεπτό αποφάσισε να αλλάξει κανάλι και να δει το ντέρμπι της Serie A, μεταξύ της Γιουβέντους και της Μίλαν, όπως είπε ο Ολλανδός στους Ισπανούς δημοσιογράφους.

«Παρακολούθησα τα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα στην Μαδρίτη, αλλά μετά έβαλα να δω το ματς της Μίλαν με την Γιουβέντους. Μου προκαλεί νευρικότητα να βλέπω τις αντίπαλες ομάδες μας. Προτιμώ να δω ένα άλλο παιχνίδι και στο τέλος απλά να δω το αποτέλεσμα» είπε ο Κούμαν.