«Φωτιά» ο Λεβαντόφσκι... καυτή η εξάσφαιρη Μπαρτσελόνα!

Συνέτριψε την Πούμας σε φιλικό

Πω πω μια Μπαρτσελόνα! Η ομάδα του Τσάβι διέλυσε με το εμφατικό 6-0 την Πούμας στη φιλική μεταξύ τους αναμέτρηση. Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι ήταν... φωτιά, σκόραρε το πρώτο του τέρμα με τα μπλαουγκράνα και μοίρασε δύο ασίστ απέναντι στην ομάδα του Ντάνι Άλβες!

Ο Λέβα μόλις στο 3ο λεπτό άνοιξε το σκορ, με τον Πέδρι δυο λεπτά αργότερα να κάνει το 2-0 μετά από ασίστ του Πολωνού άσου. Στο 10 ο Ντεμπελέ έγραψε το 3-0, με τον Πέδρι στο 19’ να ξαναχτυπάει και να κάνει το 4-0, μετά από δεύτερη ασίστ του Λεβαντόφσκι.

Η καταλανική ομάδα πήγε στα αποδυτήρια με ισχυρό προβάδισμα, με την Πούμας να μην μπορεί να αντιδράσει.

Με φόρα μπήκαν και στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι, με τον Ομπαμεγιάνγκ στο 49’ να κάνει το 5-0. Οι «μπλαουγκράνα» δεν σταμάτησαν εκεί, με τον Ντε Γιόνγκ στο 84’ να διαμορφώνει το τελικό 6-0!

Στην Πούμας αγωνίζεται πλέον και ο Ντάνι Άλβες, ο οποίος τιμήθηκε πριν την αναμέτρηση για την προσφορά του όλα αυτά τα χρόνια στην καταλανική ομάδα.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Τελευταία Ενημέρωση