Ευκαιρία να μειώσει στους 4 από την κορυφή

Στο «Καμπ Νου» η Μπαρτσελόνα υποδέχεται την Ουέσκα

Προωθητική Ενέργεια

Στο «Καμπ Νου» η Μπαρτσελόνα υποδέχεται την Ουέσκα σε παιχνίδι που ρίχνει αυλαία η 27η αγωνιστικής στη Λα Λίγκα.

1427: FC Barcelona - SD Huesca 22:00 («Camp Nou»)

Μπαρτσελόνα: Προέρχεται από νίκη με 2-0 εκτός έδρας επί της Οσασούνα, φτάνοντας τις τρεις διαδοχικές που την ανέβασαν στη δεύτερη θέση. Όμως μετά το Σαββατιάτικο επεισοδιακό τρίποντο της Ρεάλ, η Μπαρτσελόνα υποχώρησε στην τρίτη θέση και στο -1. Μια πιθανή νίκη απόψε επί της Ουέσκα θα φέρει και πάλι τους «μπλαογκράνα» δεύτερους, μειώνοντας παράλληλα και την απόσταση από τη κορυφή στους 4. Μεσοβδόμαδα σε αγώνα που έγινε στο Παρίσι, εξήλθε ισόπαλη 1-1 με την Παρί, γνωρίζοντας τον αποκλεισμό από τη συνέχεια του Τσάμπιονς Λιγκ. Από το ημίχρονο το τελικό αποτέλεσμα, με τον Μέσι στο 45' να αστοχεί σε πέναλτι για να κάνει το 2-1.

Αγωνιστικά νέα: Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Αραούχο (στόπερ), Πικέ (στόπερ), Φάτι (εξτρέμ), Κουτίνιο (μεσοεπιθετικός), Ρομπέρτο (μπακ).

Πιθανή ενδεκάδα: Τερ Στέγκεν, Άλμπα, Λενγκέλ, Μινγκέθα, Ντεστ, Μπουσκέτς, Πέδρι, Ντε Γιόνγκ, Μέσι, Ντεμπελέ, Γκριζμάν.

Ουέσκα: Την ήττα με 3-4 από τη Μπέτις γνώρισε την προηγούμενη αγωνιστική η Ουέσκα σ' ένα χορταστικό παιχνίδι με ανατροπές. Μόλις στο 5' έμεινε πίσω στο σκορ, ενώ μέχρι το 16' έφερε τα κάτω πάνω με τους Σιόβα (14') και Μιρ (16'), με το ημίχρονο ωστόσο να ολοκληρώνεται στο 2-2 χάρη στο γκολ του Νολίτο στο 37'. Στην επανάληψη (52') οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που βρέθηκαν σε θέση ισχύς, με τους «Αραγονίτες» να ισοφαρίζουν σε 3-3 στο 74' με τον Φερέιρο. Παρ' όλα αυτά δεν μπόρεσαν να χαρούν το γκολ της ισοφάρισης, αφού δύο λεπτά αργότερα η Μπέτις σκόραρε για τέταρτη φορά στο παιχνίδι, παίρνοντας και το τρίποντο. 12η ήττα στη σεζόν για την Ουέσκα, η οποία βρίσκεται στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα με 20 βαθμούς, έχοντας 4 λιγότερους από την σωτηρία της.

Αγωνιστικά νέα: Παραμένει εκτός ο Γκαστόν Σίλβα (στόπερ), ενώ αμφίβολη είναι η συμμετοχή των Μοσκέρα (χαφ) και Λουιζίνιο (μπακ).

Πιθανή ενδεκάδα: Φερνάντεζ, Ινσούα, Σιόβας, Πουλίδο, Μαφέο, Φερέιρο, Σεοάν, Ρίκο, Γκαλάν, Μιρ Βιθέντε, Εσκρίσε.

Προϊστορία: Μοναδική αναμέτρηση Μπαρτσελόνα - Ουέσκα πριν από τρία χρόνια, με τους «μπλαουγκράνα» να φτάνουν σε μια άνετη επικράτηση με 8-2.

02.09.18

La Liga

Μπαρτσελόνα

Ουέσκα

8 : 2

*Τεράστια η διαφορά μεταξύ των δύο με την Μπαρτσελόνα να έχει και το κίνητρο σε περίπτωση που κερδίσει να βρεθεί τέσσερις βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Ατλέτικο. (Νίκη Μπαρτσελόνα και Under 4.5 γκολ στο 1,81, η ψηλότερη απόδοση στην αγορά, Meridianbet).

FIRST TICKET BONUS: Εγγραφείτε στη Meridianbet.com.cy και διεκδικήστε μέχρι και €50 μπόνους!

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Τελευταία Ενημέρωση