Μετά την γκολάρα… αυτοκτόνησε η Ουέσκα

Η Ουέσκα ισοφάρισε σε 1-1 την Κάντιθ με γκολάρα του Μιρ, όμως τελικά ηττήθηκε (2-1), μετά από αυτογκόλ του Σίλβα

Δεν παίρνει… ανάσα στη μάχη που δίνει για την παραμονή η Ουέσκα, που ηττήθηκε 2-1 από την Κάντιθ για την 35η αγωνιστική της La Liga.

Μάλιστα, το ματς έγινε… περιπέτεια με τρία γκολ σε τέσσερα λεπτά -και μάλιστα στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι, που βρίσκονται… χαλαροί στην ενδέκατη θέση της βαθμολογίας πήραν στο 43’ κεφάλι στο σκορ με γκολ του Μάουρο, όμως η ομάδα του Δημήτρη Σιόβα είχε ηχηρή απάντηση.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου ο Μιρ πέτυχε απίθανο γκολ και ισοφάρισε σε 1-1, όμως στην αμέσως επόμενη φάση ο Σίλβα με αυτογκόλ καταδίκασε την ομάδα του, που κάθεται σε αναμμένα κάρβουνα, στην επικίνδυνη ζώνη.

Στο δεύτερο μισό του ματς, ο Έλληνας αμυντικός έπιασε ένα καλό σουτ από πλάγια, όμως πέρασε άουτ.