Κρατήθηκε ζωντανή η Λεγανές

H Λεγανές κέρδισε τη Βαλένθια κι ελπίζει σε παραμονή

Η Λεγανές πέτυχε τεράστια νίκη με 1-0 κόντρα στη Βαλένθια, έμεινε ζωντανή στη μάχη της παραμονής και κόβει την Ευρώπη από τις «νυχτερίδες».

Στο 7ο λεπτό ο Γουέδες με απίθανο σουτ τράνταξε το δοκάρι της Λεγανές, ενώ στο 15’ η Λεγανές κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Κοντογκμπιά και ο Ρουμπέν Πέρεθ έκανε το 1-0 από τα 11 μέτρα.

Στο 26ο λεπτό ο Κουεγιάρ απέκρουσε το πλασέ του Ντιακαμπί, ενώ στο 47’ ακυρώθηκε το γκολ του Φεράν Τόρες.

Η Λεγανές έμεινε με δέκα παίκτες στο 54ο λεπτό καθώς αποβλήθηκε ο Σίλβα με απ’ ευθείας κόκκινη για σκληρό μαρκάρισμα στον Τόρες. Στο 56ο λεπτό ο Κουεγιάρ απέκρουσε μετά από προσπάθεια του Κόστα και στο 57’ οι «νυχτερίδες» κέρδισαν πέναλτι σε χέρι του Ταρίν αλλά ο Κουεγιάρ είπε όχι στην εκτέλεση του Παρέχο.

Στο 63ο λεπτό η κεφαλιά του Τόρες έφυγε λίγο έξω, όπως και το σουτ του Φλορέντζι στο 78’ με τον Γκαμεϊρό να μην προλαβαίνει για λίγο.

ΛΕΓΑΝΕΣ: Κουεγιάρ, Ροσάλες, Σίλβα, Σιόβας, Αβαζίεμ, Κέβιν Ροντρίγκες (22’ Χιλ, 86’ Αβιλές), Ταρίν, Ρουμπέν Πέρεθ (85’ Ρέσιο), Αμαντού, Γκερέρο (62’ Μέσα), Ρουϊμπάλ

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Ντομενέκ, Βας, Γκάμπριελ (73’ Κανγκ Ιν Λιλ), Ντιακαμπί, Κόστα (64’ Φλορέντζι), Κοντογκμπιά (46’ Φεράν Τόρες), Κοκλέν (64’ Τσερίσεβ), Γουέδες, Παρέχο, Γκόμες, Γκαμεϊρό(86’ Σομπρίνο)

Πηγή: aek365.gr

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τελευταία Ενημέρωση