Καθάρισε η «χρυσή» αλλαγή για τη Βιγιαρεάλ

Τη νίκη με 2-0 πανηγύρισε το «κίτρινο υποβρύχιο» κόντρα στη Βαγιαδολίδ, με τον Οντιβέρος να κερδίζει το πέναλτι στο πρώτο γκολ και να πετυχαίνει το δεύτερο

Μετά από ένα μέτριο ξεκίνημα στη σεζόν, η Βιγιαρεάλ βρίσκει τα πατήματά της. Η ομάδα του Χάβι Καγιέχα, κέρδισε τη Βαγιαδολίδ με 2-0 με τον Οντιβέρος να είναι η «χρυσή αλλαγή» καθώς μέσα σε 16 λεπτά κέρδισε ένα πέναλτι και πέτυχε ένα γκολ!

Στο 12ο λεπτό ο Μασίπ μπλόκαρε την κεφαλιά του Μορένο και  στο 14’ ο Αλμπιόλ έσωσε στη γραμμή μετά από σουτ του Πλάνο και στο 31’ ο Μασίπ έσωσε μετά από διαγώνιο σουτ του Καθόρλα από αριστερά.

Στο 48ο λεπτό ο Σάντρο βρέθηκε απέναντι στον Ασένσιο αλλά σημάδεψε το δοκάρι, ενώ στο 70’ ο Μασίπ νίκησε τον Εκαμπί σε μοναδικό τετ α τετ. Στο 74’ ο Εκαμπί αστόχησε με κεφαλιά από κοντά, ενώ στο 76’ ο Οντιβέρος με το που μπήκε στο ματς, κέρδισε πέναλτι από τον Σαλισού. Ο Καθόρλα εκτέλεσε εύστοχα κι έκανε έτσι το 1-0 για το «κίτρινο υποβρύχιο».

Στο 86ο λεπτό η Βιγιαρεάλ άγγιξε το 2-0 αλλά το φοβερό σουτ του Πένια από τα 30 μέτρα, τράνταξε το  δοκάρι του Μασίπ και στο 90’ ο Κιντιγιά σέντραρε από δεξιά και ο Οντιβέρος με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι έκανε το 2-0. Στο 90+4 ο Ασένχο έδιωξε σε κόρνερ μετά από μακρινό σουτ του Ερβίας

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ασένσιο, Αλμπιόλ, Κιντιγιά, Τόρες, Ιμπόρα (74’ Οντιβέρος), Μόι Γκόμεθ (66’ Τσουκβουέζε), Καθόρλα, Πένια, Ανγκισά, Μπάκα (58’ Τοκό Εκαμπί), Ζεράρδ Μορένο

ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ: Μασίπ, Ολίβας, Αντονίτο, Πόρο, Μπάρμπα, Σαλισού, Μίτσελ (80’ Ερβίας), Αλκαράθ, Πλάνο (74’ Ανουάρ), Σάντρο (66’ Βάλδο), Γκουαρντιόλα

Πηγή: aek365.gr

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τελευταία Ενημέρωση