24 sports

Καθάρισε η «χρυσή» αλλαγή για τη Βιγιαρεάλ

Τη νίκη με 2-0 πανηγύρισε το «κίτρινο υποβρύχιο» κόντρα στη Βαγιαδολίδ, με τον Οντιβέρος να κερδίζει το πέναλτι στο πρώτο γκολ και να πετυχαίνει το δεύτερο

Μετά από ένα μέτριο ξεκίνημα στη σεζόν, η Βιγιαρεάλ βρίσκει τα πατήματά της. Η ομάδα του Χάβι Καγιέχα, κέρδισε τη Βαγιαδολίδ με 2-0 με τον Οντιβέρος να είναι η «χρυσή αλλαγή» καθώς μέσα σε 16 λεπτά κέρδισε ένα πέναλτι και πέτυχε ένα γκολ!

Στο 12ο λεπτό ο Μασίπ μπλόκαρε την κεφαλιά του Μορένο και  στο 14’ ο Αλμπιόλ έσωσε στη γραμμή μετά από σουτ του Πλάνο και στο 31’ ο Μασίπ έσωσε μετά από διαγώνιο σουτ του Καθόρλα από αριστερά.

Στο 48ο λεπτό ο Σάντρο βρέθηκε απέναντι στον Ασένσιο αλλά σημάδεψε το δοκάρι, ενώ στο 70’ ο Μασίπ νίκησε τον Εκαμπί σε μοναδικό τετ α τετ. Στο 74’ ο Εκαμπί αστόχησε με κεφαλιά από κοντά, ενώ στο 76’ ο Οντιβέρος με το που μπήκε στο ματς, κέρδισε πέναλτι από τον Σαλισού. Ο Καθόρλα εκτέλεσε εύστοχα κι έκανε έτσι το 1-0 για το «κίτρινο υποβρύχιο».

Στο 86ο λεπτό η Βιγιαρεάλ άγγιξε το 2-0 αλλά το φοβερό σουτ του Πένια από τα 30 μέτρα, τράνταξε το  δοκάρι του Μασίπ και στο 90’ ο Κιντιγιά σέντραρε από δεξιά και ο Οντιβέρος με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι έκανε το 2-0. Στο 90+4 ο Ασένχο έδιωξε σε κόρνερ μετά από μακρινό σουτ του Ερβίας

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ασένσιο, Αλμπιόλ, Κιντιγιά, Τόρες, Ιμπόρα (74’ Οντιβέρος), Μόι Γκόμεθ (66’ Τσουκβουέζε), Καθόρλα, Πένια, Ανγκισά, Μπάκα (58’ Τοκό Εκαμπί), Ζεράρδ Μορένο

ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ: Μασίπ, Ολίβας, Αντονίτο, Πόρο, Μπάρμπα, Σαλισού, Μίτσελ (80’ Ερβίας), Αλκαράθ, Πλάνο (74’ Ανουάρ), Σάντρο (66’ Βάλδο), Γκουαρντιόλα

Πηγή: aek365.gr

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τελευταία Ενημέρωση

Η Βαλένθια υποδέχεται την Ατλέτικο Μ. στην αυλαία της 24ης αγωνιστικής της Primera Division με ΣΟΥΠΕΡ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ και ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ επιλογές μόνο στη FONBET!

Το ενδεχόμενο να σκοράρουν και οι δύο ομάδες δίνει απόδοση 2.00 ενώ το να μην μπει κανένα γκολ στην αναμέτρηση δίνει απόδοση ...