Τρελή ματσάρα στο Μεστάγια

Ένα ματς που τα είχε όλα

Ισόπαλες 2-2 αναδείχθηκαν Βαλένθια και Χετάφε σε ένα απίστευτο ματς που τα είχε όλα.

Στο 10ο λεπτό η κεφαλιά του Ολιβέρα πέρασε μόλις έξω, ενώ στο 17’ το σουτ του Κουκουρέγια κόντραρε στο Σολέρ και στο 22’ μετά από κόρνερ της Χετάφε, ο Μούσα έφυγε σαν σφαίρα στην κόντρα και πλάσαρε για το 1-0.

Στο 26ο λεπτό το σουτ του Αραμπάρι πέρασε λίγο έξω, ενώ στο 55’ ο Σόρια έσωσε μετά από σουτ του Βας.

Στο 56ο λεπτό η Βαλένθια έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Κορέια με 2η κίτρινη κάρτα, ενώ στο 58’ ο Σίλεσεν έσωσε μετά από σουτ του Ερνάντεθ.

Στο 71ο ο ρέφερι αρχικά απέβαλλε τον Αραμπάρι, αλλά αφού είδε το VAR, Πήρε πίσω την απόφασή του και στο 79’ το σουτ του Άνχελ πέρασε μόλις έξω.

Στο 82ο λεπτό ο Λάτο έφυγε στην κόντρα κι έκανε το σουτ αλλά ο Σόρια έσωσε δύσκολα και στο 87’ ο Ντομενέκ έχασε την μπάλα μετά από μακρινό σουτ του Αραμπάρι και ο Ερνάντεθ από κοντά έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά για το 1-1.

Και μάλιστα στο 90+5’ το σουτ του Ντιαμπί βρήκε στο δοκάρι του Ντομενέκ και ο Άνχελ με πλασέ σε κενό τέρμα έκανε το 1-2.

Κι όμως με τη σέντρα ο Ντζενέ έκανε πέναλτι στον Γκόμες, ο Φιγκερόα απέβαλλε και τον Σουάρεθ και ο Σολέρ εκτέλεσε εύστοχα για το 2-2.

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Ντομενέκ, Γκαγιά, Κορέια, Γκιγιαμόν, Γκάμπριελ, Βας, Τσερίσεβ (78’ Λάτο), Μούσα, Γκόμες, Σολέρ, Λι Κανγκ Ιν (59’ Ράτσιτς)

ΧΕΤΑΦΕ: Σόρια, Νιόμ (54’ Τιμόρ), Σουάρεθ, Καμπάκο (73’ Μάτα), Ντζενέ, Ολιβέρα (73’ Ντιαμπί), Μακσίμοβιτς (54’ Άνχελ), Αραμπάρι, Ουνάλ (73’ Πορτίγιο), Κουκουρέγια, Ερνάντεθ

Πηγή: aek365.org