Σεντονάτη Βαλένθια

Φουλ για το σεντόνι η Βαλένθια, που κέρδισε τη Θέλτα με 1-0 κι έπιασε τετράδα, μετά και από την ήττα της Ατλέτικο στο ντέρμπι της Μαδρίτης.

Στο 3ο λεπτό ο Παρέχο έκλεψε στο κέντρο, έδωσε δεξιά στον Τόρες που έκανε το γύρισμα για τον Βας, με τον Δανό να σουτάρει από το πέναλτι και τον Μπλάνκο να βγάζει σε κόρνερ με το πόδι.

Στο 13’ ο Άσπας βρέθηκε σε ιδανικό σημείο αλλά πλάσαρε πάνω στον Ντομενέκ, ενώ στο 17’ ο Φλορέντζι σέντραρε από δεξιά, η μπάλα στρώθηκε έξω στον Σολέρ που έκανε το σουτ αλλά αστόχησε. Στο 22’ ο Φλορέντζι έπιασε φοβερό σουτ από μακριά αλλά ο Μπλάνκο πετάχτηκε κι έδιωξε σε κόρνερ και στο 45’ η κοντινή κεφαλιά του Μπελτράν πέρασε ελάχιστα έξω.

Στο 52ο λεπτό ο Άσπας εκτέλεσε πανέμορφα ένα φάουλ αλλά ο Παρέχο έσωσε πάνω στη γραμμή με το κεφάλι, ενώ στο 58’ ο Άσπας έφυγε καταπληκτικά στην κόντρα κι έκανε το διαγώνιο σουτ, που κόντραρε κι έφυγε κόρνερ.

Στο 71’ η κεφαλιά του Γκαγιά έξυσε το δοκάρι της Θέλτα και στο 76’ ο Μπλάνκο έσωσε μετά από σουτ του Γκόμες. Όμως στο 78’ μετά από γύρισμα από αριστερά, ο Ροδρίγο πήρε την κεφαλιά και ο Σολέρ με σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 1-0.

Στο 84ο λεπτό ο Ροδρίγο από δεξιά έκανε το σουτ με το αριστερά αλλά ο Μπλάνκο έσωσε εντυπωσιακά.

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Ντομενέκ, Γκαγιά, Γκαράι (43’ Ντιακαμπί), Γκάμπριελ, Φλορέντζι (53’ Ροδρίγο), Βας, Κοκλέν, Παρέχο, Σολέρ, Τόρες, Γκόμες (85’ Γκαμεϊρό)

ΘΕΛΤΑ: Μπλάνκο, Αραούχο (73’ Σίστο), Μουρίγιο, Κέβιν Βάσκεθ, Ραφίνια, Γιοκουσλού, Ολάθα, Αϊντού, Μπελτράν (82’ Σάντι Μίνα), Άσπας, Φερνάντεθ (78’ Σμολόβ)

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Τελευταία Ενημέρωση