Πήρε βαθμό και στο «Μεστάγια» η Κάδιθ!

Η Βαλένθια κινδυνεύει με υποβιβασμό!

Ποδαρικό στο 2021 με ισοπαλία για Βαλένθια και Κάδιθ που έμειναν στο 1-1 μέσα στο «Μεστάγια».

Στο 22ο λεπτό ο Κορέια έβγαλε τη σέντρα και ο Γκόμες πήρε την κεφαλιά αλλά ο Λεντέσμα έσωσε, ενώ στο 58’ η Κάδιθ έφτασε στο γκολ.

Ο Εσπίνο σέντραρε από αριστερά και ο Λοσάνο με φοβερό ψαλιδάκι έκανε το 0-1.

Στο 66ο λεπτό ο Λεντέσμα έσωσε εντυπωσιακά μετά από σουτ του Σολέρ, ενώ στο 71’ μετά από κόρνερ ο Λοσάνο πήρε την κεφαλιά κι έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Κι όμως στο 79’ ο Γκαγιά σέντραρε από αριστερά και ο Μάξι Γκόμες με κεφαλιά στο 2ο δοκάρι έκανε το 1-1.

Στο 90+4’ το μακρινό σουτ του Γιόνσον πέρασε λίγο έξω.

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Ντομενέκ, Γκαγιά, Κορέια, Ντιακαμπί, Σολέρ, Βας, (76’ Σομπρίνο) Γκιγιαμόν, Τσερίσεβ (63’ Άλεξ Μπλάνκο), Μούσα (63’ Βαγιέχο), Γκαμεϊρό (26’ Κανγκ Ιν Λι), Γκόμες

ΚΑΔΙΘ: Λεντέσμα, Αλκαλά, Κάλα, Καρκελέν, Φάλι, Εσπίνο, Άλεξ (88’ Περέα), Γιόνσον, Zάιρο (46’ Ακαπό), Νεγρέδο (73’ Μάλμπασιτς), Λοσάνο (73’ Άλβαρο Χιμένεθ)

Πηγή: aek365.org