La Liga: Ήττα για Βαλένθια, ισόπαλες Χετάφε – Μπιλπάο (vid)

Οι νυχτερίδες ηττήθηκαν εκτός έδρας με 1-0 από την Θέλτα

Την εκτός έδρας ήττα με 1-0 γνώρισε απόψε η Βαλένθια από τη Θέλτα στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβισιόν, ενώ Χετάφε και Μπιλπάο εξήλθαν ισόπαλες 1-1.

Οι «βιγκίστας» χρειάστηκαν ένα γκολ του Φερνάντες στο ξεκίνημα του παιχνιδιού για να... λυγίσουν τις «νυχτερίδες» με 1-0 και να πανηγυρίσουν το πρώτο τρίποντο της σεζόν. Με τους γηπεδούχους να έχουν καλύτερη εικόνα σε όλο το ματς και να χάνουν και πέναλτι με τον Σουάρες στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων για να μεγαλώσουν κι άλλο σε εύρος τη νίκη τους.

Στο άλλο βραδινό ματς, Χετάφε και Μπιλμπάο «κόλλησαν» στο 1-1 με το σκορ να διαμορφώνεται από νωρίς. Αρχικά με τον Γκαρσία να ανοίγει το σκορ στο 6ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους, με τους γηπεδούχους να απαντούν στο 12΄με τον Χάιμε Μάτα.