Διπλό με ανατροπή στο «Μπαλαΐδος» για τη Βαλένθια

Μεγάλο διπλό για τη Βαλένθια, που μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ στην έδρα της Θέλτα, αλλά στο τέλος κέρδισε με 2-1.

Στο 11ο λεπτό ο Μπράις Μέντεθ έκλεψε την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή και την πέρασε κάθετα στον Άσπας, ο οποίος από δεξιά πλάσαρε πάνω στο πέσιμο κι έκανε το 1-0. Στο 13’ το σουτ του Ντένις πέρασε έξω και στο 18’ μετά από τραγικά λάθη των Ντιτούρο και Τάπια, ο Ντούρο έκλεψε και από κοντά πλάσαρε για το 1-1.

Στο 26ο λεπτό ο Τάπια πρόλαβε σωτήρια τον Κόστα ενώ στο 38’ ο Αλντερέτε έβαλε σωτήρια την κόντρα σε σουτ του Μπράις Μέντεθ.

Στο 48ο λεπτό ο Σίλεσεν έσωσε μετά από σουτ του Μίνα ενώ στο 52’ ο Γκαγιά έκλεψε στα αριστερά, έβγαλε τη σέντρα και ο Μάξι Γκόμες υποδέχτηκε ιδανικά την μπάλα στο πέναλτι και πλάσαρε για το 1-2.

Στο 55’ ο Σίλεσεν σταμάτησε και την κεφαλιά του Γκαλάν ενώ στο 67’ ο Μπράις Μέντεθ έχασε απίθανη ευκαιρία εξ επαφής.

ΘΕΛΤΑ: Ντιτούρο, Αραούχο (73’ Μουρίγιο), Κέβιν Βάσκεθ, Αϊντού, Γκαλάν, Ντένις Σουάρεθ, Μπράις Μέντεθ, Τσέρβι (56’ Νολίτο), Μπελτράν (56’ Σολάρι), Άσπας (15’ Τάπια), Μίνα.

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Σίλεσεν, Γκαγιά, Πιτσίνι (73’ Λάτο), Γκιγιαμόν, Αλντερέτε, Σολέρ, Κοϊντρεντί (52’ Ράτσιτς), Έντερ Κόστα (83’ Γουέδες), Γκόμες (83’ Μάρκος Αντρέ), Ντούρο (83’ Μούσα).

Πηγή: aek365.org

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Τελευταία Ενημέρωση