Απίστευτο στραπάτσο για την Βαλένθια!(vid)

Απίθανη ήττα από τη Μαγιόρκα

Συνέχεια στην κάκιστη παρουσία που είχε στο Σούπερ Καπ έδωσε και στο πρωτάθλημα σήμερα η Βαλένθια. Οι νυχτερίδες γνώρισαν βαριά ήττα 4-1 από τη Μαγιόρκα εκτός έδρας στο χρονικά πρώτο ματς από το σημερινό πρόγραμμα της Πριμέρα Ντιβισιόν.

Η Μαγιόρκα που στο γήπεδό της είναι πάντα πιο ανταγωνιστική συγκριτικά με τα εκτός έδρας παιχνίδια προηγήθηκε στο σκορ πολύ γρήγορα. Μόλις στο 7ο λεπτό ο Ράιγιο έκανε το 1-0 βραχυκυκλώνοντας τη Βαλένθια. Ωστόσο η συνέχεια ήταν αντίστοιχη. Στο 22ο και 41ο λεπτό ο Μπούντιμιρ βρήκε δίχτυα δύο φορές και έκανε το 3-0.

Τα πράγματα έγιναν ακόμη πιο δύσκολα για τους φιλοξενούμενους όταν στο 51ο λεπτό ο Παρέχο αποβλήθηκε. Η Μαγιόρκα σκόραρε άλλη μια φορά στο 79ο λεπτό με τον Τζούνιορ με τον Τόρες στο 82’ να μειώνει σε 4-1 για τις νυχτερίδες.