Άντεξε με 10 παίκτες και πήρε παλικαρίσια ισοπαλία από την Αθλέτικ η Βαλένθια

Η Βαλένθια ισοφάρισε (1-1) στις καθυστερήσεις και πήρε σπουδαίο βαθμό στο «Μεστάγια»

Μπορεί το πρώτο ημίχρονο να ήταν απογοητευτικό και χωρίς τέρματα, όμως Βαλένθια και Αθλέτικ Μπιλμπάο φρόντισαν να… τους αποζημιώσουν όλους στο δεύτερο μέρος, με το τελικό 1-1 να διαμορφώνεται στις καθυστερήσεις!

Συγκεκριμένα, στο 69’ ο Ινίγκο Μαρτίνεθ έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, που σε συνδυασμό με την κόκκινη κάρτα που δέχθηκε ο Μάξι Γκόμεθ στο 82’, πήρε προβάδισμα για τη νίκη. Όμως οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και ισοφάρισαν στο 92’ με τον Μάρκος Αντρέ.

Για την ιστορία, ο Ινιάκι Γουίλιαμς έφτασε τα 202 σερί παιχνίδια που αγωνίζεται χωρίς διακοπή, ισοφαρίζοντας το ιστορικό ρεκόρ που κατέχει ο Χουάν Αντόνιο Λαρανιάγκα.

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Τελευταία Ενημέρωση