Ξέρανε την Ατλέτικο και έβαλε... μπουρλότο στη μάχη του τίτλου η Σεβίλλη! (vid)

Στο -3 από την Ατλέτικο Μαδρίτης η Ρεάλ, στο -5 η Μπαρτσελόνα

Έβαλε... φωτιά στη La liga η Σεβίλλη! Η ομάδα του Ζουλιέν Λοπετέγι λύγισε την Ατλέτικο Μαδρίτης (1-0) που δείχνει σημάδια... υψοφοβίας και δίνει την ευκαιρία σε Ρεάλ Μαδρίτης και Μπαρτσελόνα να μπουν για τα καλά στη διεκδίκηση του πρωταθλήματος!

Στο -3 από την Ατλέτικο Μαδρίτης η Ρεάλ, στο -5 η Μπαρτσελόνα που υποδέχεται την Δευτέρα την Βαγιαδολίδ κι ενώ την ερχομενη εβδομάδα έχουμε το «clasico» στο «Καμπ Νόου».

Στο 6ο μόλις λεπτό ο Ράκιτιτς κέρδισε πέναλτι από τον Σαούλ αλλά ο Όμπλακ είπε όχι στην εκτέλεση του Οκάμπος και κράτησε το μηδέν. Στο 8’ το συρτό σουτ του Χορδάν, πέρασε μόλις έξω ενώ στο 20’ ο Όμπλακ είπε και πάλι όχι σε δυνατό σουτ του Οκάμπος. Στο 30ο λεπτό το σουτ του Νάβας, πέρασε ελάχιστα έξω και στο 64’ το σουτ του Γιορέντε κόντραρε και πέρασε μόλις έξω.

Στο επόμενο λεπτό ο Μπόνο έβγαλε σε κόρνερ μετά από σουτ του Κόκε ενώ στο 70’ ο Ράκιτιτς πέρασε κάθετα στον Νάβας που σέντραρε από δεξιά και ο Ακούνια με κεφαλιά στο πίσω δοκάρι, έκανε το 1-0.

Στο 90+1 ο Σουάρες κατέβασε όμορφα με το στήθος στην περιοχή της Σεβίλλης κι έστρωσε στον Κορέα, ο οποίος πλάσαρε πάνω στον Μπόνο.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Μπόνο, Νάβας, Κάρλος, Κουντέ, Φερνάντο, Ράκιτιτς, Οκάμπος (86’ Γκουντέλι), Ακούνια, Σούσο (77’ Πάπου Γκόμες), Χορδάν (86’ Βάσκες), Ντε Γιονγκ (62’ Εν Νεσιρί)

ΑΤΛΕΤΙΚΟ: Όμπλακ, Τρίπιερ, Φελίπε, Ερμόσο (77’ Κοντογκμπιά), Χιμένεθ, Λόντι (34’ Κορέα), Σαούλ, Κόκε, Λεμάρ (73’ Ερέρα), Γιορέντε, Σουάρες.