«Τορπίλισε» την Ατλέτικο στη Μαδρίτη η Βιγιαρεάλ!

Το «κίτρινο υποβρύχιο» πέρασε με φόρα από τη Μαδρίτη (0-2)

Μεγάλο «διπλό» μέσα στο «Wanda Metropolitano» πήρε η Βιγιαρεάλ για την 2η αγωνιστική της La Liga. Το «κίτρινο υποβρύχιο» επικράτησε 2-0 για να κάνει το 2/2 και να υποχρεώσει την Ατλέτικο Μαδρίτης στην πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.

Το ματς ήταν εξαιρετικό σε όλη τη διάρκειά του, με καλό ρυθμό και φάσεις και το «κίτρινο υποβρύχιο» να είναι ανώτερο. Συγκεκριμένα, η Βιγιαρεάλ απείλησε με τον Πίνο στο 9', ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Λο Σέλσο είχε και αυτός τη... στιγμή του, με τον Καπού να έρχεται στο 18' για την τρίτη στη σειρά φάση των φιλοξενούμενων! Η Ατλέτικο άρχισε να ισορροπεί, αλλά χωρίς να έχει την μεγάλη ευκαιρία και το ημίχρονο έκλεισε με άλλη μία τελική για τη Βιγιαρεάλ, αυτή τη φορά με τον Ζεράρ Μορένο.

Ο Κούνια είχε την μεγαλύτερη ευκαιρία για λογαριασμό της Ατλέτικο Μαδρίτης στην επανάληψη αλλά δεν κατάφερε να τη μετουσιώσει σε γκολ, με το δεύτερο μέρος να είναι αρκετά ισορροπημένο και να... γέρνει προς τους γηπεδούχους. Ωστόσο, ο Πίνο στο 73ο λεπτό πάγωσε τους Μαδριλένους και έδωσε προβάδισμα στη Βιγιαρεάλ, με τον Μορένο στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων να το διευρύνει για το τελικό 2-0!