«Τιμώρησε» με τριάρα την Τζιρόνα η Ατλέτικο!

Το λάθος να… προηγηθεί μέσα στη Μαδρίτη πλήρωσε η Τζιρόνα, με την Ατλέτικο να κάνει την ανατροπή και να νικά 3-1!

Παρά τον αιφνιδιασμό από την Τζιρόνα η Ατλέτικο Μαδρίτης έδωσε μία καταιγιστική… απάντηση και νίκησε 3-1, για την 31η αγωνιστική της La Liga.

Οι Καταλανοί «πάγωσαν» το «Γουάντα Μετροπολιτάνο» μόλις στο 4ο λεπτό με τον Ντόβμπικ, αλλά οι «ροχιμπλάνκος» συνήλθαν αμέσως.

Αρχικά, ο Γκριζμάν με πέναλτι στο 34’ έφερε το ματς στα ίσα, με τον Κορέα να ολοκληρώνει την ανατροπή στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Τελικό 3-1 διαμόρφωσε με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ο Γάλλος διεθνής, στο 50ο λεπτό.

Αυτή, ήταν η δεύτερη σερί νίκη για την ομάδα του Σιμεόνε στο πρωτάθλημα, ανεβαίνοντας στους 61 βαθμούς. Από την άλλη, η Τζιρόνα έμεινε με την τρίτη θέση, αλλά και στους 65 βαθμούς.