Σούπερ Ατλέτικο, έφερε... τούμπα τη Βιγιαρεάλ!

Τα αποτελέσματα της Κυριακής στην Ισπανία

Τα έφερε όλα... τούμπα η Ατλέτικο Μαδρίτης! Η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε, λίγες ημέρες μετά την εντός έδρας νίκη κόντρα στην Λίβερπουλ, κατάφερε να λυγίσει την Βιγιαρεάλ με ανατροπή και με την επικράτησή της με 3-1, ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας παρέα με την Σεβίλλη.

Το ματς ξεκίνησε με ιδανικό τρόπο για την Βιγιαρεάλ που... σόκαρε το «Wanda Metropolitano» με γκολ του Αλκάθερ στο 16ο λεπτό. Αυτό το τέρμα ανάγκασε την Ατλέτικο Μαδρίτης να πάρει την μπάλα στα πόδια της, να αφήσει το αμυντικογενές στιλ και να επιτεθεί. Της βγήκε σε... καλό γιατί έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και αποζημίωσε τον κόσμο της που βρέθηκε στο γήπεδο.

Ο Κορέα ήρθε με την συμπλήρωση 40 λεπτών να φέρει το ματς στα ίσα, ενώ ο Κόκε στο 64’ έδωσε το σύνθημα για πανηγυρισμούς, φέρνοντας... τούμπα το σκορ. Και το «πάρτι» των γηπεδούχων ολοκληρώθηκε με τον Ζοάο Φέλιξ να σκοράρει δέκα λεπτά αργότερα και εντός έδρας μετά τον Σεπέμβριο, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1 για την Ατλέτικο Μαδρίτης.