Ήττα-πισωγύρισμα για την Ατλέτικο (vid)

Έχασε από την Εϊμπάρ

Πισωγύρισμα για την Ατλέτικο, που μετά από τρεις σερί νίκες, γνώρισε την ήττα με 2-0 στην έδρα της Εϊμπάρ κι έχασε έδαφος.

Στο 5ο λεπτό ο Όμπλακ έσωσε μετά από σουτ του Λεόν και στο επόμενο λεπτό ο Ενρίχ αστόχησε από κοντά ενώ στο 10’ μετά από κόρνερ, ο Ενρίχ πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και ο Μπούρχος με προβολή εξ επαφής έκανε το 1-0.

Στο 14’ ο Ντμίτροβιτς έσωσε μετά από σουτ του Φέλιξ, ενώ στο 25’ η κεφαλιά του Κορέα πέρασε λίγο έξω και στ 45+1’ ο Ντμίτροβιτς πρόλαβε σωτήρια τον Κορέα.

Στο 55’ ο Κορέα έκανε το σουτ από το πέναλτι αλλά αστόχησε, Ενώ στο 85’ ο Όμπλακ έδιωξε σε κόρνερ μετά από σουτ του Εσπόσιτο και στο 88’ η όμορφη λόμπα του Τσαρλς έφυγε ελάχιστα έξω. Και τελικά στο 90ο λεπτό ο Εσπόσιτο με πανέμορφο σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 2-0.

ΕΪΜΠΑΡ: Ντμίτροβιτς, Κότε, Μπούρχος, Τεχέρο, Μπιγάς, Ινούι, Λεόν (74’ Κριστόφορο), Ορεγιάνα (80’ Ντε Μπλάσις), Άλβαρεθ, Ενρίχ (87’ Τσαρλς), Εσπόσιτο

ΑΤΛΕΤΙΚΟ: Όμπλακ, Άριας, Φελίπε, Σάβιτς, Σαούλ, Ερέρα (73’ Λόντι), Βιτόλο (87’ Κλεμέντε), Παρτέι, Κορέα, Μοράτα, Φέλιξ (83’ Καμέγιο)

Πηγή: aek365.gr

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Τελευταία Ενημέρωση