Ατλέτικο: Κέρδισε τη Σίτι... με συμμετοχή του Κωστή!

Ο Κύπριος αμυντικός έπαιξε για ένα ημίχρονο

Σε ένα σπουδαίο φιλικό που διεξήχθη στη Σεούλ της Νότιας Κορέας, η Ατλέτικο Μαδρίτης επικράτησε 2-1 της Μάντσεστερ Σίτι.

Ένα ματς που έγιναν πολλές αλλαγές, με Σιμεόνε και Γκουαρδιόλα να δίνουν χρόνο στους περισσότερους ποδοσφαιριστές που είχαν στα ρόστερ τους, ενώ για τους «ροχιμπλάνκος» έπαιξε ως αλλαγή και ο 20χρονος συμπατριώτης μας αμυντικός, Ηλίας Κωστής.

Η Σίτι κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο έχοντας 8 τελικές απέναντι στις 2 της Ατλέτικο, αλλά δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα. Ωστόσο, όλα τα… λεφτά ήταν το δεύτερο ημίχρονο. Με τον Ντεπάι έξι λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο να σκοράρει (67’) μετά την ασίστ του Κορέα (0-1) και τον Ολλανδό μεσοεπιθετικό λίγο αργότερα να «φτιάχνει» το 2-0 που πέτυχε ο Καράσκο (74’).

Η ομάδα του Γκουαρδιόλα κατάφερε να βρει το γκολ και να μειώσει στο σκορ στο 85ο λεπτό, με τον Γκόμες να «σερβίρει» και τον προωθημένο Ρούμπεν Ντίας να μειώνει σε 2-1 αλλά ο χρόνος… δεν έφτανε και οι «ροχιμπλάνκος» πήραν αυτή τη φιλική νίκη.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Τελευταία Ενημέρωση