Σίφουνας η Άιντραχτ στην έδρα της Γκλάντμπαχ

Αέρας… πέρασε από την έδρα της Γκλάντμπαχ η Άιντραχτ Φρανκφούρτης με 3-1

Σπουδαία επικράτηση πέτυχε για την 11η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος η Άιντραχτ Φρανκφούρτης στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Γκλάντμπαχ με 3-1.

Οι ορέξεις των φιλοξενούμενων φάνηκαν εξ αρχής και στο 6΄ με τον Τζέσπερ Λίντσρομ, βάζοντας την ομάδα του σε θέση οδηγού με το… καλημέρα. Σε έναν αγώνα με αρκετά σκληρά μαρκαρίσματα και συνολικά 5 κίτρινες κάρτες, η Άιντραχτ Φρανκφούρτης διπλασίασε τα τέρματά της στο 29’ με «δράστη» τον Ντινά-Εμπιμπέ. Το «τέλειο» πρώτο ημίχρονο ολοκλήρωσε εκείνος που ξεκίνησε το έργο και στο 45’.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι κράτησαν την μπάλα περισσότερο στα πόδια τους, δημιούργησαν φάσεις, αλλά οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν στα πρώτα λεπτά της επανέναρξης το… μηδέν. Το γκολ της τιμής ήρθε στο 72’ με τον Μάρκους Τουράμ για να διαμορφώσει το τελικό σκορ.

Μπουντεσλίγκα: Τελευταία Ενημέρωση