Πέρασε από την Κολωνία και ελπίζει για Ευρώπη η Βέρντερ!

Η Βέρντερ Βρέμης πέρασε από την έδρα της Κολωνίας, επικρατώντας 1-0 και βρίσκεται στο -3 από την πρώτη εξάδα.

Άλωσε την Κολωνία και ελπίζει για Ευρώπη η Βέρντερ Βρέμης, η οποία επικράτησε 1-0 στο «Ράιν Ένερτζι Στάντιον» και βρίσκεται στο -3 από την πρώτη εξάδα.

Την ίδια ώρα, οι γηπεδούχοι έχουν μόλις μία νίκη στα έξι τελευταία παιχνίδια και βρίσκονται στη 16η θέση, η οποία οδηγεί στα μπαράζ παραμονής/υποβιβασμού με τον τρίτο της 2ης κατηγορίας.

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο οι φάσεις εκατέρωθεν ήταν λιγοστές, το δεύτερο μέρος ήταν σαφώς καλύτερο. Ο ρυθμός πιο γρήγορος, οι ευκαιρίες περισσότερες και ο Όλε Βέρνερ δικαιώθηκε για το γεγονός ότι έριξε στο χορτάρι τον Νάινμα στο 66’, αφού τέσσερα λεπτά αργότερα εκμεταλλεύτηκε την άστοχη έξοδο του αντίπαλου κίπερ και έσπρωξε από κοντά την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Με το σκορ να μένει ως έχει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα και οι φιλοξενούμενοι πήραν ένα υπερπολύτιμο τρίποντο, αφήνοντας στα χαμηλά της βαθμολογίας τους γηπεδούχους.