Νίκη για… σεντόνι για την Φράιμπουργκ

Νίκησε εντός έδρας με 2-0 τη Βόλφσμπουργκ

Η Φράιμπουργκ νίκησε με 2-0 τη Βόφσμπουργκ και παραμένει στο κυνήγι της εξόδου στο Champions League. Το σκορ άνοιξε στο 71’ όταν ο Γκίντερ πλάσαρε μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε τον Μπορνόβ, και κατέληξε στα δίχτυα. Μόλις τέσσερα λεπτά μετά ο Πέτερσεν με προβολή έγραψε το 2-0 για τη Φράιμπουργκ. Ο ίδιος παίκτης στο 80’ σκόραρε και πάλι αλλά το γκολ ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ. Στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα καθώς αποβλήθηκε ο Χέφλερ.

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ: Φλέκεν, Σμιντ (70’Κίμπλερ), Γκίντερ, Λάινχαρτ, Σάλαϊ (90’Σμιντ), Έγκεσταϊν, Χέφλερ, Βάισχαουπτ (70’Πέτερσεν), Ντόαν, Γκρίφο, Χέλερ (91’Ζέονγκ).

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: Κάστεελς, Μπορνόβ, Ζιλοβαγκί, Φαν ντε Βεν, Μπακού, Άρνολντ (82’Σβάνμπεργκ), Καμίνσκι (82’Παρέδες), Ενμετσά, Γκέρχερντ, Βίμερ (57’Βάλντσμιντ), Βίντ (82’Μαρμούς).