Σφαλιάρα στο Μπόχουμ για την Μπάγερν

Και… πώς να το χάσει η Λεβερκούζεν!

Τελείωσε τη θλιβερή Μπάγερν Μονάχου, η Μπόχουμ! Η ομάδα του Τούχελ σε ένα ματς με συνολικές διακοπές 20 λεπτών, πνίγηκε στη «βροχή» και στη θέληση των γηπεδούχων, γνώρισε την ήττα με σκορ 3-2 και έδωσε το δικαίωμα στην εκπληκτική Λεβερκούζεν να παραμείνει στο +8 μετά από 22 αγωνιστικές στη Bundesliga.

Σε δύσκολη θέση πλέον οι Βαυαροί, αλλά και ο Τούχελ που βλέπει την Στουτγκάρδη να πλησιάζει στους τέσσερις πόντους. Ο Μουσιάλα έβαλε μπροστά την Μπάγερν στο 14' και από εκεί και έπειτα ακολούθησε ο... κατήφορος για την ομάδα του Τούχελ.

Στο 38' ο Ασάνο ισοφάρισε στο 38' με τον Σλότερμπεκ στο 44' να δίνει προβάδισμα στους γηπεδούχους πριν το ημίχρονο. Τα πράγματα για την Μπάγερν έγιναν ακόμη δυσκολότερα στο γήπεδο, με τα νεύρα των παικτών του Τούχελ να είναι εμφανή και τις κίτρινες κάρτες να διαδέχονται η μια την άλλη. Στο 77' ο Ουπαμεκανό, υπέπεσε σε πέναλτι αποβλήθηκε με αποτέλσμα ο Στόγκερ να μην λαθέψει γράφοντας το 3-1!

Το μόνο που κατάφερε η θλιβερή Μπάγερν, ήταν να κάνει στο 87' το 3-2 με τον Χάρι Κέιν να βρίσκει για μια ακόμη φορά δίχτυα τη φετινή σεζόν.

Ο Μαρμούς στο 27' έδωσε προβάδισμα στους «αετούς» με τον Ντοάν να ισοφαρίσει τρία λεπτά αργότερα για το 1-1. Το... ροντέο συνεχίστηκε με τον Κνάουφ στο 35' να δίνει εκ νέου προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, αλλά η επιπολαιότητα τους, στοίχισε το 2-2 μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκρίφο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο χορός των γκολ συνεχίστηκε, με τον Κνάουφ να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς για το 2-3 και το Γκρέγκοριτς στο 90' να διαμορφώνει το τελικό σκορ που φέρνει την Άιντραχτ στους 33 βαθμούς και την 6η θέση και την Φράμπουργκ δυο θέσεις πιο κάτω με 29.

ΜΠΑΓΕΡΝ Μ.: Τελευταία Ενημέρωση