One… Λέβα show για την Μπάγερν!

Σκόραρε και τα πέντε γκολ της Μπάγερν ως τώρα

Γρήγορα ξέχασε την… γκέλα στην πρεμιέρα η Μπάγερν Μονάχου!

Με μία καταιγιστική εμφάνιση και τον Λεβαντόφσκι να… ζεματάει, πετυχαίνοντας χατ-τρικ, οι Βαυαροί σκόρπισαν 3-0 τη Σάλκε, για την πρώτη νίκη στη φετινή Bundesliga.

Ο Πολωνός άνοιξε το σκορ μόλις στο 20’ με πέναλτι, για να συνεχίσει το… έργο του και στο δεύτερο μέρος, χτυπώντας στο 50’ και το 75’. Από την άλλη, οι «βασιλικοί μπλε» δημιούργησαν ορισμένες ευκαιρίες αλλά δεν κατάφεραν να σημειώσουν κάποιο τέρμα.

Το ντεμπούτο τους με τη φανέλα των πρωταθλητών Γερμανίας έκαναν οι νεοαποκτηθέντες, Φιλίπε Κοουτίνιο και Ιβάν Πέρισιτς, περνώντας ως αλλαγή στο 57ο λεπτό.

Μόλις 20 λεπτά… άντεξε η Σάλκε κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου. Ο Κομάν κέρδισε το πέναλτι από τον Κένι και ο Λεβαντόφσκι, το μετέτρεψε σε γκολ από την άσπρη βούλα. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, το ματς απέκτησε έναν καλό ρυθμό, με ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες, αλλά τους Βαυαρούς να διατηρούν το προβάδισμά τους μέχρι τη λήξη του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πολωνός στράικερ έβαλε… πρόωρο τέλος στο παιχνίδι, διπλασιάζοντας μόλις στο 50’ το προβάδισμα των Βαυαρών. Ο «Λέβα» είπε την τελευταία του… λέξη στο 75’, διαμορφώνοντας το 3-0, με τη Σάλκε να προσπαθούσε να πετύχει το γκολ της τιμής, αλλά να μην τα καταφέρνει.