Ο Γκνάμπρι καθάρισε για την Μπάγερν

Πρώτη νίκη με δραματικό τρόπο επί της Κολωνίας

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, σημείωσε η Μπάγερν που επιβλήθηκε δύσκολα με 3-2 της Κολωνίας στην «Αλιάνζ Αρένα» με δύο γκολ του Γκνάμπρι και ένα του Λεβαντόφσκι.

Μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος, άνοιξαν οι…ασκοί των γκολ στην Αλιάνζ Αρένα, στην αναμέτρηση της Μπάγερν με την Κολωνία, που βρήκε νικητές με 3-2 τους Βαυαρούς, σε ένα παιχνίδι με συναρπαστική διακύμανση και με τα πέντε τέρματα να σημειώνονται σε 21 λεπτά.

Η Μπάγερν σημείωσε με δυσκολία την πρώτη της νίκη για φέτος, μετά το ισόπαλο 1-1 με την Γκλάντμπαχ. Οι Βαυαροί προηγήθηκαν στο 50’ μετά από έξοχη ενέργεια του Μουσιάλα που πέρασε έξοχα όλους τους αμυνόμενους από αριστερά και σέρβιρε στον Λεβαντόφσκι για το 1-0. Ο Γκνάμπρι στο 57’ σημείωσε και δεύτερο γκολ, αξιοποιώντας το ωραίο γύρισμα από δεξιά του Μίλερ.

Όμως οι «τράγοι» απάντησαν και αφού στο 60’ από σέντρα του Χέκτορ ο Μοντέστ έκανε το 2-1, δύο λεπτά μετά ο Ουτ με προβολή μετά από ωραία σέντρα από δεξιά. Τη λύση για την Μπάγερν έδωσε στο 71’ ο Γκνάμπρι με ξερό σουτ από δεξιά, λίγο μέσα από την μεγάλη περιοχή , για το τελικό 3-2.