Λειψία - Μπάγερν 1-1: Παραμένουν στην κορυφή οι Ταύροι

Λειψία και Μπάγερν έμειναν στο 1-1, με τους Ταύρους να παραμένουν μόνοι στην κορυφή της Bundesliga

Το μεγάλο ματς της αγωνιστικής της Bundesliga διεξήχθη στην Λειψία, όπου οι Ταύροι υποδέχθηκαν την Μπάγερν. Οι Βαυαροί προηγήθηκαν νωρίς, ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, έχασαν σημαντικές ευκαιρίες και στο δεύτερο, όμως οι γηπεδούχοι ανέβασαν ταχύτητα μετά το 45’ και με το 1-1 παραμένουν μόνοι στην κορυφή.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για την Μπάγερν, που μόλις στο 3’ πήρε το προβάδισμα με άψογο τελείωμα του Λεβαντόφσκι. Στη συνέχεια η Λειψία στάθηκε τυχερή και κατάφερε να ισοφαρίσει στο ξεκίνημα της επανάληψης με πέναλτι του Φόρσμπεργκ. Ο ρυθμός ανέβηκε, οι παίκτες του Νάγκελζμαν παρουσιάστηκαν βελτιωμένοι, όμως τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος, με το 1-1 να μένει και αμφότερες τις ομάδες να χάνουν ευκαιρίες για τη νίκη.

Πηγή: gazzetta.gr

ΜΠΑΓΕΡΝ Μ.: Τελευταία Ενημέρωση