Καθάρισε ο Κίμιχ και πέρασε πρώτη ξανά η Μπάγερν!

Η Μπάγερν κέρδισε 2-0 την ουραγό Χέρτα Βερολίνου, ανεβαίνοντας ξανά στην κορυφή της Bundesliga

Επιστροφή στην κορυφή της Bundesliga για την Μπάγερν Μονάχου η οποία επιβλήθηκε έστω και δύσκολα με 2-0 της τελευταίας Χέρτα Βερολίνου, για την 30η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος.

Οι Βαυαροί είχαν αρκετές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, με τους Κομάν, Παβάρ, Γκνάμπρι και Μανέ να μην μπορούν ωστόσο να σκοράρουν…

Στο δεύτερο μέρος, ανέλαβε δράση ο Κίμιχ, με τον αρχηγό της Μπάγερν να «ξεκλειδώνει» την καλά οργανωμένη άμυνα των φιλοξενούμενων, αρχικά στο 69’, με ωραία σέντρα που μετέτρεψε στο 1-0 με κεφαλιά ψαράκι ο Γκνάμπρι!

Για να έρθει ο Κομάν, από νέα ασίστ του Κίμιχ δέκα λεπτά μετά και να διαμορφώσει το τελικό 2-0, με το οποίο η πρωταθλήτρια Γερμανίας πήγε στο +1 από την δεύετερη, πλέον Μπορούσια Ντόρτμουντ.

ΜΠΑΓΕΡΝ Μ.: Τελευταία Ενημέρωση