Καταιγιστική Μπάγερν, έριξε εφτάρα στην Μπόχουμ! (vid)

Μετά το επιβλητικό πέρασμα από το «Καμπ Νόου» διέλυσε την Μπόχουμ

Σε… εορταστική διάθεση ήταν η Μπάγερν Μονάχου, που αγωνίστηκε και με επετειακή εμφάνιση ελέω Oktoberfest, με την Μπόχουμ να… πληρώνει τα σπασμένα και να διασύρεται με το «βαρύ» 7-0 στην «Αλιάντς Αρένα» στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Οι νεοφώτιστοι, που είχαν τους «δικούς μας» Βασίλη Λαμπρόπουλο και Κώστα Σταφυλίδη στο βασικό τους σχήμα, κατάφεραν να αντέξουν 17 λεπτά. Μετά, οι Βαυαροί… πάτησαν γκάζι και το πράγμα ξέφυγε.

Ο Σανέ άνοιξε το σκορ με πολύ ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 17’, ενώ «σέρβιρε» στον Κίμιχ το 2-0, δέκα λεπτά μετά.

Ο Μίλερ έφτασε τις 170 ασίστ στο γερμανικό πρωτάθλημα, με τον Γκνάμπρι να σημειώνει και τρίτο τέρμα για την Μπάγερν, λίγο μετά το ημίωρο. Για να έρθει ο Λαμπρόπουλος και με ιδανικό πλασέ να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της… Μπόχουμ, με το 4-0 να είναι… σκορ ημιχρόνου!

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι κατέβασαν κάπως ταχύτητα, ενώ με τόσα γκολ υπέρ τους, ήταν απορίας άξιον πως δεν είχε σκοράρει ο Λεβαντόβσκι... Τελικά, ο Πολωνός στράικερ το έκανε, σπάζοντας μάλιστα κι ένα ακόμα ρεκόρ στην Bundesliga, αφού έστειλε την μπάλα στα δίχτυα σε 13ο διαδοχικό εντός έδρας ματς!

Με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του στο παιχνίδι, στο 65ο λεπτό, ο Κίμιχ έκανε για πρώτη φορά «ντοπιέτα», ενώ ο… εφιάλτης για τους φιλοξενούμενους έλαβε τέλος στο 79’, με τον Τσούπο-Μοτίνγκ -που είχε μπει αλλαγή 11 λεπτά νωρίτερα- να χρίζεται και αυτός σκόρερ.

Με το γκολ του Μίλερ στο 87’, να ακυρώνεται με την χρήση VAR και το 7-0 να διατηρείται μέχρι τέλους.