Καλή χρονιά με διπλό Μουσιάλα για την Μπάγερν!

Σημείωσε δύο γκολ, από ένα σε κάθε ημίχρονο.

Η επιστροφή της Bundesliga στη δράση βρήκε την Μπάγερν Μονάχου να επικρατεί 3-0 της Χόφενχαϊμ εντός έδρας, κάνοντας έτσι καλό ποδαρικό στο 2024.

Ο Μουσιάλα ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής των Βαυαρών, καθώς σημείωσε δύο γκολ, από ένα σε κάθε ημίχρονο.

Ο 21χρονος μεσοεπιθετικός άνοιξε το σκορ στο 18o λεπτό με σουτ μετά από κόρνερ που εκτελέστηκε με πάσα και στο 70’ σφράγισε τη νίκη των πρωταθλητών έπειτε από εξαιρετική συνεργασία με τον Σανέ.

Η αποβολή του Πρέμελ με δεύτερη κίτρινη κάρτα τέσσερα λεπτά αργότερα έβαλε τέλος στις όποιες ελπίδες των φιλοξενούμενων για κάτι καλό, με τον Κέιν να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 90’.

Με τη νίκη αυτή, η Μπάγερν βρέθηκε στο -1 από την κορυφή της βαθμολογίας και τη Λεβερκούζεν.