Έχει ξεχάσει τι σημαίνει νίκη η Μπάγερν (vid)

Συνεχίζει να παραχωρεί ισοπαλίες και… δικαιώματα

Τρίτη σερί ισοπαλία για την Μπάγερν Μονάχου, που κόλλησε στο 1-1 με την Άιντραχτ Φρανκφούρτης και βλέπει τις διαφορές από τους διώκτες της να συρρικνώνονται.

Οι Βαυαροί υποχρεώθηκαν σε τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία μετά την επανέναρξη της Bundesliga, μένοντας στο 1-1 ενάντια στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης εντός έδρας.

Ένα αποτέλεσμα που έστειλε τη rekordmeister στο +1 από την Ουνιόν Βερολίνου, στο +2 από τη Λειψία και στο +3 από τη Φράιμπουργκ – με τους «αετούς» να είναι 5οι και στο -5.

Η ομάδα του Γιούλιαν Νάγκελσμαν πήγε στα αποδυτήρια για το πρώτο ημίχρονο έχοντας πάρει το προβάδισμα, χάρη σε δυνατό σουτ του Σανέ μετά από ωραίο γύρισμα του Μίλερ στο 34ο λεπτό. Παρ’ όλα αυτά, μία εξαιρετική προσπάθεια του Κολό Μουανί μετά από πάσα του Καμάντα στο 69’ έφερε την ισοφάριση.

Η Άιντραχτ είχε εν συνεχεία μία ακόμη καλή στιγμή με τον Σόου αλλά πιθανότατα δεν χαλάστηκε ιδιαίτερα με την ισοπαλία, την ώρα που στην Μπάγερν καλούνται να τα βάλουν κάτω για να δουν τι πάει στραβά...