Διέλυσε με πεντάρα τη Φράιμπουργκ η Μπάγερν Μονάχου!

Οι Βαυαροί διέσυραν με 5-0 τη Φράιμπουργκ

Σε… παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε η Μπάγερν Μονάχου το υποτιθέμενο ντέρμπι με τη Φράιμπουργκ, όπως μαρτυράει και το εντυπωσιακό 5-0, με το οποίο έπεσε η αυλαία στην 10η αγωνιστική της φετινής Bundesliga!

Οι Βαυαροί είχαν σε… ρόλο πρωταγωνιστή τον Σανέ, ο οποίος σέρβιρε τόσο το 1-0 στον Γκνάμπρι, που βρήκε ξανά δίχτυα μετά την 3η αγωνιστική, με κεφαλιά μόλις στο 13’. Όσο και το 2-0 για τη Μπάγερν, με τον Τσούπο Μότινγκ να κάνει σεφτέ στα γκολ στο πρωτάθλημα, στο 33ο λεπτό.

Ενώ ο Γερμανός εξτρέμ ήταν εκείνος που πέτυχε το 3-0 υπέρ των γηπεδούχων, αυτή την φορά σκοράροντας ο ίδιος από ασίστ του Τσούπο Μότνγκ, αρκετά νωρίς στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 53’…

Ο προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στο φετινό Europa League έδειχνε ανήμπορος να αντιδράσει και δύο λεπτά μετά είδε τον Μανέ να σκοράρει για δεύτερη φορά στα τρία τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος και πέμπτη συνολικά, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο ευρύ 4-0!

Η Μπάγερν δεν έδειξε διάθεση να κατεβάσει ταχύτητα, ως… συνήθως, με τον Ζάμπιτσερ να προστίθεται στην λίστα των σκόρερ, διαμορφώνοντας στο 80ο λεπτό το 5-0, που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Με την πρωταθλήτρια Γερμανίας να ανεβαίνει δεύτερη, στο -4 από την πρωτοπόρο Ουνιόν Βερολίνου, προσπερνώντας τον σημερινό της αντίπαλο, ενώ η Φράιμπουργκ μετράει τον απογοητευτικό απολογισμό των 20 ηττών και τριών ισοπαλιών πλέον στο Μόναχο.

Πηγή: sportfm.gr