Μεγάλο διπλό για την φορμαρισμένη Άουγκσμπουργκ

Η Άουγκσμπουργκ συνέχισε την εξαιρετική πορεία του τελευταίου μήνα, αφού πήρε την 4η νίκη της και παρέμεινε αήττητη για 5ο σερί ματς επικρατώντας 4-2 της Χόφενχαϊμ για να φτάσει τους 20 βαθμούς και μειώνοντας στον έναν από την αντίπαλό της.

Το σκορ άνοιξε ο Μαξ από ασίστ του Νιντερλέχνερ στο 11’ για να γράψει το 0-1, ωστόσο οι γηπεδούχοι απάντησαν με τον Σκοβ μετά την ασίστ του Ρούντι στο 14ο λεπτό. Ο Νίντερλέχνερ κέρδισε πέναλτι στο 50’ το οποίο ένα λεπτό αργότερα αξιοποίησε ο Μαξ για να γράψει το 1-2, ενώ πριν καλά-καλά συνέλθουν οι γηπεδούχοι, ο Γένσεν και πάλι από ασίστ του Νιντερλέχνερ έκανε το 1-3. Στο 80’ ο Λοκάντια από ασίστ του Σκοβ μείωσε σε 2-3, αλλά στο 85’ ο Ιάγκο από ασίστ του Νιντερλέχνερ διαμόρφωσε το 2-4.