Έβαλε... φωτιά στο πρωτάθλημα η Κολωνία! (vid)

Σταμάτησε την Μπάγερν (1-1) οδηγώντας τη σε νέα γκέλα

Νέα γκέλα της Μπάγερν και... φωτιά στο γερμανικό πρωτάθλημα! Μετά τη γκέλα στην έδρα της Λειψίας, οι Βαυαροί «σκόνταψαν» και κόντρα στην Κολωνία (1-1), με τους «ταύρους» να πλησιάζουν πλέον στο -4.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αιφνιδιάσουν και να βρεθούν μπροστά στο σκορ μόλις στο 4ο λεπτό, με τον Σχιρί να κυνηγά μια χαμένη μπαλιά και να νικά τον Ζόμερ για το 1-0! Η Μπάγερν πίεσε ασφυκτικά, μέτρησε 23 τελικές προσπάθειες, ωστόσο η λύση ήρθε στο 90ο λεπτό, με τον Κίμιχ να γίνεται αποδέκτης της μπάλας αρκετά έξω από την περιοχή της Κολωνίας και με ένα απίθανο σουτ να την στέλνει... τηλεκατευθυνόμενη στην εστία του Σβάμπε για το 1-1!

Στις καθυστερήσεις, οι Βαυαροί έψαξαν το γκολ της ισοφάρισης, ωστόσο δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι παραπάνω από το παιχνίδι, φτάνοντας σε νέο «στραβοπάτημα».