Δεύτερη σερί νίκη για την Βέρντερ

Κέρδισε την Ουνιόν μέσα στο Βερολίνο με 2-1

Δεύτερη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα για τη Βέρντερ, που κέρδισε την Ουνιόν μέσα στο Βερολίνο με 2-1. Ο Κλάασεν άνοιξε το σκορ για τους «πράσινους» με το… καλημέρα, μετά από πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος -αν και τα τηλεοπτικά ριπλέι έδειξαν πως πρώτα έπεσε και μετά τον βρήκε ο Λεντς- και μετέτρεψε σε γκολ, αφού ο Γκικίεβιτς βρήκε τη μπάλα ελάχιστα με τα πόδια προτού πέσει στη γωνία του.

Ωστόσο, οι νεοφώτιστοι… απάντησαν με το ίδιο νόμισμα σκάρτα δέκα λεπτά αργότερα, με τον Γκρος να κάνει χέρι στην περιοχή της Βρέμης, τον διαιτητή Βελτς να καταλογίζει την παράβαση και τον Άντερσον να σκοράρει για τρίτη διαδοχική αγωνιστική, ισοφαρίζοντας έτσι σε 1-1!

Η Βέρντερ έχασε ευκαιρία με τον Οσάκο στο 52’, είδε τον Γκικίεβιτς να αποκρούει την εκτέλεση πέναλτι του Κλάασεν στο 55ο λεπτό, αλλά στην εξέλιξη της φάσης και το κόρνερ από αριστερά, ήρθε ο Φίλκρουγκ με κεφαλιά για να κάνει το 1-2!

Μάλιστα, αμφότερες οι ομάδες τελείωσαν το ματς με δέκα παίκτες, λόγω των αποβολών των Σούμποτιτς και Σαχίν, με δεύτερες κίτρινες κάρτες στο 89’ και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, αντίστοιχα.

ΒΕΡΝΤΕΡ: Τελευταία Ενημέρωση