Aπειλεί το αήττητο του Αμβούργου η Χόλστεϊν

HAPPY MONDAY BONUS: Κάθε Δευτέρα επωφεληθείτε επιπλέον 20% μπόνους στη κατάθεση σας!

Δύσκολη έξοδος για την πρωτοπόρο ομάδα του Αμβούργου στο Κίελ (21:30) με την προϊστορία, όπως θα δείτε και πιο κάτω να μην την ευνοεί καθόλου.

Χόλστεϊν: Με το πέρας 6 αγωνιστικών βρίσκεται στη 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 11 βαθμούς. Πέτυχε τρεις νίκες (Πάντερμπορν 1-0, Ντίσελντορφ 2-1, Βούρσμπουργκερ Κίκερς 0-2), δύο ισοπαλίες (Μπράουνσβαϊκ 0-0, Αουέ 1-1) και μία ήττα (Γκρόιτερ Φιρθ 1-3). Τελευταίο παιχνίδι για την Χόλστεϊν ήταν στις 31/10 στην ισοπαλία 1-1 με την Αουέ, σ΄ένα ματς που βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 2ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 9ο, με το γκολ του Serra. Έξι λεπτά αργότερα έμεινε με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Neumann με απευθείας κόκκινη κάρτα. Μετά το αριθμητικό της μειονέκτημα η Χόλστεϊν, μαζεύτηκε με αποτέλεσμα να δεχτεί πίεση από την αντίπαλο της. Στο τέλος όμως η ομάδα του Κίελ άντεξε και κατάφερε να πάρει το βαθμό.

Πιθανή ενδεκάδα: Gelios, Dehm, Thesker, Wahl, van den Bergh, Bartels, Lee, Meffert, Muhling, Porath, Serra.

Αμβούργο: Οδηγεί την κούρσα στη «2. Bundesliga», έχοντας 16 βαθμούς, τους οποίους μάζεψε μετά από πέντε νίκες (Ντίσελντορφ 2-1, Πάντερμπορν 3-4, Γκρόιτερ Φιρθ 0-1, Αουέ 3-0, Βούρσμπουργκερ Κίκερς 3-1) και μία ισοπαλία (Σεν Παουλί 2-2). Στον τελευταίο αγώνα που έδωσε με τη Σεν Παουλί ευτύχισε να προηγηθεί στο 12ο λεπτό με τον Terodde, για να φέρει το ματς στα ίσα η αντίπαλος της στο 35' με τον Zalazar. Στο 82' ο Makienok έφερε τούμπα το ματς για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι βρέθηκαν μια ανάσα από το να σπάσουν το αήττητο του Αμβούργου. Στο 84' όμως ο Therodde με το δεύτερο του γκολ στον αγώνα έδωσε στο Αμβούργο το βαθμό, κρατώντας παράλληλα και το αήττητο.

2080: Holstein Kiel - Hamburger SV 21:30 (Holstein-Stadion)

Πιθανή ενδεκάδα: Ulreich, Gyamerach, Ambrosius, Heyer, Vagnoman, Onana, Hunt, Leibold, Wintzheimer, Narey, Therodde.
Προϊστορία: Χόλστεϊν και Αμβούργο έχουν συναντηθεί μόλις δύο φορές στο Κίελ, όπου η πρώτη μετρά μία νίκη και μία ισοπαλία.

09.11.19 2. Bundesliga Χόλστεϊν Κίελ Αμβούργο 1 : 1
23.12.18 2. Bundesliga Χόλστεϊν Κίελ Αμβούργο 3 : 1

Μπουντεσλίγκα: Τελευταία Ενημέρωση