Ανατροπή... πρωταθλήματος στις καθυστερήσεις για την Μπάγερ Λεβερκούζεν

Και πώς να χαθεί αυτός ο τίτλος

Ολοταχώς για το πρώτο πρωτάθλημα της ιστορίας της πηγαίνει η απίθανη φέτος, Μπάγερ Λεβερκούζεν!

Η ομαδάρα του Τσάμπι Αλόνσο βρέθηκε πολύ κοντά στην πρώτη της ήττα στη σεζόν, ωστόσο, στο φινάλε έδειξε χαρακτήρα... πρωταθλήτριας και το μέταλλο από το οποίο είναι φτιαγμένη, κάνοντας σούπερ ανατροπή επί της Χόφενχαϊμ (2-1) στην «BayArena» για την 27η αγωνιστική της Bundesliga!

Οι «ασπιρίνες» βρέθηκαν πίσω στο 33' με τέρμα του Μπάιερ, για να έρθει ο Άντρικ στο 88' και ο Σικ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων για να κάνουν την ολική ανατροπή! Κάπως έτσι, η Μπάγερ διατήρησε το αήττητο στο πρωτάθλημα, πηγαίνοντας στο +13 από τη δεύτερη Μπάγερν Μονάχου που έχει ένα ματς λιγότερο.

Στα υπόλοιπα ματς της ημέρας, η Λειψία κόλλησε στην εντός έδρας «λευκή» ισοπαλία με τη Μάιντς, ενώ η Φράιμπουργκ πανηγύρισε σπουδαίο διπλό με 3-0 επί της Γκλάντμπαχ.