Τρελαίνει κόσμο αυτή η Λαμία!

Άργησε να πάρει μπρος, αλλά τώρα… δεν σταματάει!

Ήταν να μην κάνει την αρχή –έπειτα από την τραγική συγκομιδή στα οκτώ πρώτα ματς- η Λαμία!

Διατηρώντας το αήττητο στην έδρα της -αλλά και συνολικά με τον Άκη Μάντζιο στο τιμόνι- η ομάδα της Φθιώτιδας επιβλήθηκε 2-1 του ΟΦΗ με σπουδαία ανατροπή, που σήμανε την τέταρτη νίκη της στα πέντε τελευταία παιχνίδια.

Οι Κρητικοί, από την άλλη, προσγειώθηκαν απότομα μετά τη νίκη επί της ΑΕΚ και τραβούν την αντίθετη πορεία από την σημερινή τους αντίπαλο. Εξαργυρώνοντας την καλή αρχή στο πρωτάθλημα, διατηρούνται στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας με 19 βαθμούς, ενώ οι Φθιωτοί ανέβηκαν στην όγδοη θέση, με 17 βαθμούς.

Στο 11’ προηγήθηκε ο ΟΦΗ με πέναλτι που κέρδισε ο Μάνος και υποδείχθηκε με τη βοήθεια του VAR. Σκόρερ χρίστηκε ο Ναμπί, που αποχώρησε αμέσως μετά λόγω τραυματισμού. Με αντίστοιχο τρόπο (πέναλτι που υποδείχτηκε μέσω του VAR) η Λαμία ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Τουράμ, ενώ ο Δημούτσος στο 59’ με κεραυνό πίσω από το πέναλτι πέτυχε το γκολ της νίκης.

Πηγή: sport-fm

Σούπερ Λιγκ: Τελευταία Ενημέρωση