Έβγαλε σφυγμό και ανέτρεψε τον Παναιτωλικό με τριάρα ο ΠΑΟΚ!

Πήρε το τρίποντο ο Δικέφαλος του Βορρά

Έβγαλε αντίδραση και φώναξε παρών ο ΠΑΟΚ! Ο «δικέφαλος του Βορρά» επικράτησε με 3-1 του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο για την 24η αγωνιστική της Stoiximan Super League, σε ένα παιχνίδι που έμεινε πίσω στο σκορ, αλλά με δύο τέρματα σε ένα λεπτό κατάφερε να γυρίσει τούμπα το ματς και να επιστρέψει στις νίκες, μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό στο πρωτάθλημα και τον αποκλεισμό από τον Παναθηναϊκό στο Κύπελλο.

Ο Χατζηθεοδωρίδης σκόραρε στο πέμπτο λεπτό, με τους «ασπρόμαυρους» να πετυχαίνουν την ανατροπή με τους Σάστρε και Ζίβκοβιτς σε ένα λεπτό (72'-73'), ενώ ο Κωνσταντέλιας στο φινάλε σφράγισε το «τρίποντο» για τους Θεσσαλονικείς, οι οποίοι είχαν δύο δοκάρια στο πρώτο μέρος με τον 20χρονο Έλληνας μεσοεπιθετικό και τον Μουργκ.

Έτσι, ο ΠΑΟΚ επέστρεψε στη 2η θέση της βαθμολογίας με 54 βαθμούς, μειώνοντας στο -1 από την πρωτοπόρο, ΑΕΚ, ενώ αύξησε τη διαφορά του στο +3 και +7 από τον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό αντίστοιχα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Τσάβες, Μλάντεν, Χουάνπι, Χατζηθεοδωρίδης (Ντουάρτε 68'), Τορεχόν, Σενγκέλια (Ντίας 68'), Τσιγγάρας (Πέρες 82΄), Ζοάο Πέδρο (Λομόνακο 82΄), Μαλής, Στάγιτς, Λιάβας (Μαυρίας 81').

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Kοτάρσκι, Σάστρε, Κεντζιόρα, Κουλιεράκης, Ράφα Σοάρες (Ότο 71΄), Μάρκος Αντόνιο (Οζντόεφ 63'), Μεϊτέ, Ντεσπόντοφ (Σβαμπ 81'), Κωνσταντέλιας, Μουργκ (Αντρίγια 63'), Τζίμας (Σαμάτα 46').