Ολυμπιακός της ανατροπής, πέρασε από το Αγρίνιο!

Λύγισε και τον Παναιτωλικό με ανατροπή, επικρατώντας 2-1 στο Αγρίνιο

Ξανά ανατροπή, ξανά με Ελ Κααμπί ο Ολυμπιακός! Οι Πειραιώτες επικράτησαν 2-1 του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο για την 25η αγωνιστική της Stoiximan Super League, φέρνοντας τούμπα το ματς στην τελική ευθεία και παρέμειναν γερά στο κόλπο στη μάχη του τίτλου. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 33’ με ωραίο γκολ (σε δημιουργία και εκτέλεση) από τον Φρ. Ντουάρτε.

Οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι συνολικά δεν κινήθηκαν σε υψηλά στάνταρ απόδοσης λόγω και του εκτεταμένου ροτέισον, έκαναν την ανατροπή με ένα δυνατό οκτάλεπτο. Ο Τορεχόν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του στο 72’ έπειτα από γύρισμα του κεφάτου (και άτυχου στο φινάλε) Ζ. Μαρτίνς. Επτά λεπτά μετά, ο Ελ Κααμπί, πίεσε, έκλεψε και σκόραρε, υπογράφοντας την ανατροπή των «ερυθρόλευκων». Αποχώρησε με μυϊκό τραυματισμό στο 83ο λεπτό ο Ζέλσον Μαρτίνς.

Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Τσάβες - Μαυρίας, Μαλής, Οικονόμου, Ταμπίτζε (67’ Στάγιτς) - Μπουζούκης (60’ Τσιγγάρας), Χατζηθεοδωρίδης (70’ Τορεχόν), Πέρες - Ντουάρτε, Ντίας (60’ Σενγκέλια), Καρέλης (67’ Πέδρο)

Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Πασχαλάκης - Κίνι, Βέζο (90’ Ντόη), Ρέτσος, Ορτέγκα - Ιμπόρα (59’ Έσε), Τσικίνιο, Ποντένσε, Καμπράλ (59’ Ζ. Μαρτίνς, 83’ λ.τ. Αλεξανδρόπουλος) - Μασούρας (59’ Μασούρας), Ελ Κααμπί