Ολυμπιακός δια πυρός και σιδήρου!

Επιστροφή στις νίκες για τον Ολυμπιακό που επικράτησε δύσκολα 2-1 του Βόλου

Επιστροφή στις νίκες δια πυρός και σιδήρου για τον Ολυμπιακό που δυσκολεύτηκε, αλλά πέρασε από τον Βόλο επικρατώντας 2-1 με τον Εμβιλά να κόβει στο φινάλε τον γόρδιο δεσμό για τους «ερυθρόλευκους».

Με τη νίκη του στη Θεσσαλία η ομάδα του Μαρτίνς επέστρεψε στις νίκες στο πρωτάθλημα μετά την ήττα από τον Παναθηναϊκό και την ισοπαλία με τον Άρη και βρίσκεται πλέον στο +14 από τους «κίτρινους» που είναι στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Πάντως ο Ολυμπιακός δεν έπεισε, εμφανίστηκε κουρασμένος μετά το ματς στην Ολλανδία για το Europa League και λίγο έλειψε να πετάξει ξανά δύο βαθμούς αν δεν ερχόταν ο κορυφαίος του ματς Εμβιλά να καθαρίσει την μπουγάδα.

Γρήγορο γκολ από τον Φορτούνη πέτυχαν οι «ερυθρόλευκοι» στο 4ο λεπτό, αλλά για ακόμα ένα ματς δέχθηκαν τέρμα από στημένη φάση. Αγωνία για τον Σεμέδο που τραυματίστηκε στο γόνατο στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης.

ΒΟΛΟΣ (Λόπες): Κλέιμαν, Φερράρι, Γκρίλο, Μήτογλου, Τέκιο (56’ Μαρτίνες), Ριένστρα, Τσοκάνης (85' Μπουένο), Νίνης, Μπαριέντος, Μπαρτόλο, Δουβίκας

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μαρτίνς): Σα, Λαλά, Μπα, Σεμέδο (39’ Παπασταθόπουλος), Ρέαμπτσιουκ, Καμαρά, Εμβιλά, Φορτούνης (86’ Μπουχαλάκης), Μπρούμα (86' Ραντζέλοβιτς), Βαλμπουενά (63’ Χασάν), Ελ Αραμπί (86’ Μασούρας).