Καραπαπάς: «Αίσχος και ξεφτίλα» (vid)

Τα πήρε στο κρανίο ο αντιπρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός πήρε μια σπουδαία νίκη μέσα στη Νέα Φιλαδέλφεια, επικρατώντας της ΑΕΚ με 3-1 και έβαλε… φωτιά στο πρωτάθλημα ενόψει playoffs. Οι ερυθρόλευκοι με μια μεστή εμφάνιση «καθάρισαν» την Ένωση στο δεύτερο ημίχρονο και την υποχρέωσαν στην πρώτη της ήττα στο νέο της γήπεδο, πλησιάζοντας στο -3 τους κιτρινόμαυρους.

Ο Ολυμπιακός παρά το γεγονός ότι έκανε… πάρτι στην «Opap Arena «βράζει» με τη διαιτησία του Μαριάνι αλλά και του VAR στο ντέρμπι, αφού στο πρώτο ημίχρονο τα έκαναν… μαντάρα σε δύο φάσεις.

Συγκεκριμένα, στο 6ο λεπτό ο Ιταλός ρέφερι δεν δίνει καθαρή κόκκινη κάρτα στον Μουκουντί σε φάουλ του Κανός, με τον Ισπανό να κοντρολάρει και να ανατρέπεται πριν βγει απέναντι στον Αθανασιάδη, ενώ στο 45+2 τόσο ο Μαριάνι όσο και το VAR δεν έχουν δει το διπλό πέναλτι πάνω στον Μπακαμπού.

Αξίζει να σημειωθεί μάλιστα πως τις δύο φάσεις, όπου έκλεισαν τα μάτια ο διαιτητής και το VAR σχολίασε και ο Κώστας Καραπαπάς στον προσωπικό του λογαριασμό στο Instagram και με… ιδιαίτερο τρόπο.

«Αίσχος και ξεφτίλα», σχολίασε ο αντιπρόεδρος του Ολυμπιακού για Μαριάνι, VAR και το γεγονός ότι δεν είδαν τις καταφανείς παραβάσεις των παικτών της ΑΕΚ, σχολιάζοντας τόσο τη φάση του 6ου λεπτού, όσο και τη φάση των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.