Γκολ ο Κωστή και... επιστροφή στις νίκες για τον Ολυμπιακό Β’! (vids)

Έβγαλε αντίδραση μετά τη βαριά ήττα από τον Αλμωπό Αριδαίας

Χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα και έχοντας τον έλεγχο του αγώνα σχεδόν καθ’ όλη τη διάρκειά του, ο Ολυμπιακός Β’ επικράτησε 2-0 της Νίκης Βόλου, επιστρέφοντας στις νίκες μετά τη βαριά ήττα από τον Αλμωπό Αριδαίας την περασμένη αγωνιστική.

Από ένα γκολ και μία ασίστ είχαν οι Κωστή και Μαρίνος, με τον Κύπριο να αστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι στο 7’.

Οι Πειραιώτες μπήκαν πολύ δυνατά από τα πρώτα λεπτά, με τον Αλγκασίμ Μπα να κερδίζει πέναλτι στο 5’. Ο Κωστή ήταν εκείνος που ανέλαβε την εκτέλεση, αστοχώντας από την άσπρη βούλα, καθώς έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι και άουτ. Ωστόσο, ότι δεν κατάφερε ο Κύπριος νωρίτερα το έκανε στο 29’, με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή ύστερα από στρώσιμο από τον Μαρίνο, δίνοντας το προβάδισμα στους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι το διατήρησαν μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Εθνική: Τελευταία Ενημέρωση