Ξέρανε το Σιάτλ και πάει για μάχη με τη Ρεάλ η Αλ Αχλί

Η Αλ Αχλί με γκολ στο 88' καθάρισε το Σιάτλ και πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου Συλλόγων

Ξέρανε το Σιάτλ και πάει για μάχη με τη Ρεάλ η Αλ Αχλί! Η ομάδα του Κόλερ βρήκε γκολ στο 88' και καθάρισε τους Αμερικανούς για να προκριθεί στα ημιτελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου Συλλόγων!

Χωρίς τέρματα κύλησε το παιχνίδι τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Αφσά στο 88ο λεπτό να λύνει τον γόρδιο δεσμό και να κάνει το 1-0 για την Αλ Αχλί, χαρίζοντας της το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου Συλλόγων. Εκεί, όπου θα αντιμετωπίσει την Ρεάλ Μαδρίτης.

Στο ματς νωρίτερα, η Αλ Χιλάλ νίκησε με σκορ 2-1 (5-3 στα πέναλτι) την Ουιντάντ, με τις δυο ομάδες μάλιστα να παίζουν με 10 παίκτες στις καθυστερήσεις. Ο Ελ Αμλούντ στο 52’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με τον Κανό στο 90+4’ να φέρνει στα ίσα το ματς από την άσπρη βούλα. Τρία λεπτά νωρίτερα ο Γιαμπράν αντίκρισε την 2η κίτρινη και αποβλήθηκε.

Το ματς κάπως έτσι οδηγήθηκε στην παράταση, εκεί δεν υπήρχε νικητής, ο Κανό αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε, με τις δυο ομάδες να παίζουν ξανά με αριθμητική ισορροπία. Το παιχνίδι οδηγήθηκε στη ρώσικη ρουλέτα όπου εκεί κρίθηκε το αποτέλεσμα, με την Αλ Χιλάλ να επικρατεί 5-3 (2-1) και να φεύγει για να συναντήσει τη Φλαμένγκο στα ημιτελικά του θεσμού.

Διοργανώσεις: Τελευταία Ενημέρωση